- paracetamol - 750 mg / 1 balení. (5 g)
- kofein - 30 mg / 1 balení. (5 g)
- hydrochlorid fenylefrinu - 10 mg / 1 balení. (5 g)
- feniramin maleát - 20 mg / 1 balení. (5 g)

- paracetamol - 650 mg / 1 balení.
- feniramin maleát - 20 mg / 1 balení.
- hydrochlorid fenylefrinu - 10 mg / 1 balení.

- paracetamol - 750 mg / 1 balení.
- hydrochlorid fenylefrinu - 10 mg / 1 balení.
- kyselina askorbová - 60 mg / 1 balení.

- paracetamol, 500 mg / 1 balení.
- guaifenesin, 200 mg / 1 balení.
- hydrochlorid fenylefrinu, 10 mg / 1 balení.

- paracetamol, 500 mg / 1 tab.
- chlorfenamin maleát, 10 mg / 1 tab.
- kyselina askorbová, 200 mg / 1 tab.

- paracetamol, 325 mg / 1 balení.
- hydrochlorid fenylefrinu, 10 mg / 1 balení.
- feniramin maleát, 20 mg / 1 balení.
- kyselina askorbová, 50 mg / 1 balení.

- paracetamol, 750 mg / 1 sáček (5 g)
- kofein, 30 mg / 1 sáček (5 g)
- feniramin maleát, 20 mg / 1 sáček (5 g)
- hydrochlorid fenylefrinu, 10 mg / 1 sáček (5 g)

- paracetamol, 325 mg / 1 balení.
- hydrochlorid fenylefrinu, 10 mg / 1 balení.
- feniramin maleát, 20 mg / 1 balení.
- kyselina askorbová, 50 mg / 1 balení.

- paracetamol, 500 mg / 1 balení.
- feniramin maleát, 25 mg / 1 balení.
- kyselina askorbová, 200 mg / 1 balení.

- paracetamol, 500 mg / 1 balení.
- feniramin maleát, 25 mg / 1 balení.
- kyselina askorbová, 200 mg / 1 balení.

- paracetamol, 750 mg / 1 balení.
- hydrochlorid fenylefrinu, 10 mg / 1 balení.
- kyselina askorbová, 60 mg / 1 balení.

- paracetamol - 325 mg / 1 balení.
- feniramin maleát - 20 mg / 1 balení.
- hydrochlorid fenylefrinu - 10 mg / 1 balení.

- paracetamol, 360 mg / 1 balení.
- kyselina askorbová, 300 mg / 1 balení.
- monohydrát glukonátu vápenatého, 100 mg / 1 balení.
- rimantadin hydrochlorid, 50 mg / 1 balení.
- rutosid (ve formě trihydrátu), 20 mg / 1 balení.
- loratadin, 3 mg / 1 balení.

- paracetamol - 650 mg / 1 tab.
- chlorfenamin maleát - 4 mg / 1 tab.
- hydrochlorid fenylefrinu - 10 mg / 1 tab.

- hydrochlorid fenylefrinu - 25 mg / 1 tobolky.
- chlorfenamin (chlorfeniramin) maleát - 8 mg / 1 tobolky.
- paracetamol - 200 mg / 1 tobolky.

- paracetamol - 500 mg / 1 tab.
- kofein - 25 mg / 1 tab.
- hydrochlorid fenylefrinu - 5 mg / 1 tab.
- terpinghydrát - 20 mg / 1 tab.
- kyselina askorbová * - 38 mg / 1 tab. * kyselina askorbová potažená ethylcelulózou (1,2%); toto množství zahrnuje přebytek 8 mg k udržení množství kyseliny askorbové v deklarovaných limitech po celou dobu skladování.

Analogy tablet Rinza

Rinza (tablety) Hodnocení: 413

Rinza je indický lék, který patří do podskupiny analgetik. Kromě paracetamolu obsahují tablety také kofein, fenylefrin-hydrochlorid a chlorfenanmaleát. Je předepsán pro symptomatickou léčbu chřipky a SARS..

Analogy drogy Rinza

Analog je dražší z 20 rublů.

Rinzasip je v současnosti jedním z nejlevnějších náhrad za „originální“ lék. Má podobnou formu uvolňování a podobné složení. Rinzasip má kontraindikace a nežádoucí účinky, proto se před použitím poraďte se svým lékařem.

Analog je dražší z 31 rublů.

Unik Pharmasyyutikal (Indie) Rinzasip je v současnosti jednou z nejlevnějších náhrad za „originální“ drogu. Má podobnou formu uvolňování a podobné složení. Rinzasip má kontraindikace a nežádoucí účinky, proto se před použitím poraďte se svým lékařem.

Analog je levnější od 3 rublů.

Rinikold je další indická droga. Cena se mírně liší od Rinzy příznivým směrem. Složení aktivních složek je přesně stejné. Kontraindikováno před 6 lety, během těhotenství a kojení.

Rinza - návod k použití, analogy, recenze a formy uvolňování (tablety, včetně resorpce Lorseptu a Anestetiky) léčiva k léčbě symptomů nachlazení a SARS u dospělých, dětí a těhotenství. Struktura

V tomto článku si můžete přečíst pokyny pro používání léku Rinza. Poskytuje zpětnou vazbu od návštěvníků webu - spotřebitelů tohoto léku, jakož i názory lékařských specialistů na používání přípravku Rinza v jejich praxi. Velkou žádostí je aktivní přidání vašich recenzí o daném léku: lék pomohl nebo nepomohl zbavit se nemoci, jaké komplikace a vedlejší účinky byly pozorovány, možná nebyly oznámeny výrobcem v anotaci. Rinzovy analogy v přítomnosti dostupných strukturních analogů. Používá se k léčbě symptomů nachlazení, chřipky a SARS (rýma, horečka a bolest v krku) u dospělých, dětí i během těhotenství a kojení. Složení léku.

Rinza - kombinovaná droga.

Paracetamol má analgetický a antipyretický účinek. Snižuje bolestivý syndrom pozorovaný při nachlazení - bolest v krku, bolesti hlavy, bolesti svalů a kloubů, snižuje horečku.

Fenylefrin je alfa1-adrenergní agonista. Má vazokonstrikční účinek, snižuje otoky a hyperémii sliznic horních cest dýchacích a dutin.

Chlorfenamin - blokátor receptorů histaminu H1, má antialergický účinek, snižuje otoky a hyperémii sliznic nosní dutiny, nosohltanu a dutin, odstraňuje svědění v očích a nosu, snižuje exsudativní projevy.

Kofein má stimulační účinek na centrální nervový systém, což vede ke snížení únavy a ospalosti, ke zvýšení duševní a fyzické výkonnosti.

Struktura

Paracetamol + Kofein + Fenylefrin hydrochlorid + Chlorfenamin maleát + pomocné látky.

2,4-Dichlorbenzylalkohol + Amylmethakresol + pomocné látky (Rinza Lorsept).

2,4-Dichlorbenzylalkohol + amylmethakresol + monohydrát hydrochloridu lidokainu + pomocné látky (Rinza Lorseptová anestetika).

Indikace

  • symptomatická léčba „nachlazení“, SARS (včetně chřipky), doprovázená horečkou, bolestí, rýmou;
  • léčba infekčních a zánětlivých onemocnění ústní dutiny a hltanu (angína, faryngitida, hrtan).

Uvolněte formuláře

Pastilky (Rinza Lorsept a Lorsept Anestetiks).

Jiné lékové formy, ať už prášek nebo tobolky, neexistují..

Návod k použití a režimu

Dospělí a děti starší 15 let jsou předepisovány 1 tableta 3-4 krát denně. Maximální denní dávka jsou 4 tablety. Průběh léčby - ne více než 5 dnů.

Dospělí a děti od 6 let: rozpusťte 1 tabletu každé 2-3 hodiny Maximální denní dávka je 8 tablet..

Rinza Lorseptová Anestetika

Lokálně. Dospělí a děti starší 12 let: rozpusťte 1 tabletu každé 2-3 hodiny. Maximální denní dávka je 8 tablet. Trvání léčby 5-7 dní.

Vedlejší účinek

  • vyrážka;
  • svědění
  • kopřivka;
  • angioedém;
  • závrať;
  • porušení usínání;
  • zvýšená podrážděnost;
  • zvýšení krevního tlaku;
  • tachykardie;
  • suchá ústa
  • nevolnost, zvracení;
  • epigastrická bolest;
  • zvýšený nitrooční tlak;
  • anémie, trombocytopenie, agranulocytóza, hemolytická anémie, aplastická anémie, methemoglobinémie, pancytopenie;
  • ledvinové koliky;
  • glukosurie;
  • intersticiální nefritida;
  • papilární nekróza;
  • bronchiální obstrukce.

Kontraindikace

  • těžká ateroskleróza koronárních tepen;
  • arteriální hypertenze (těžký průběh);
  • diabetes mellitus (těžký průběh);
  • současné používání tricyklických antidepresiv, inhibitorů MAO, beta-blokátorů;
  • současné použití přípravků obsahujících složky přípravku Rinza;
  • těhotenství;
  • období laktace;
  • dětský věk do 15 let (Rinza Lorsept - až 6 let, Lorsept Anestetiks - až 12 let);
  • přecitlivělost na složky léku.

Těhotenství a kojení

Užívání léku Rinza během těhotenství a kojení je kontraindikováno.

Použití u dětí

Droga je kontraindikována u dětí a dospívajících do 15 let (Rinza Lorsept - do 6 let, Lorsept Anestetika - do 12 let).

speciální instrukce

Během užívání drogy by Rinza neměla pít alkohol, prášky na spaní a anxiolytika (trankvilizéry).

Neužívejte současně s jinými léky obsahujícími paracetamol.

Vliv na schopnost řídit vozidla a kontrolní mechanismy

Během léčebného období by se člověk měl zdržet řízení vozidel a zapojit se do dalších potenciálně nebezpečných činností, které vyžadují zvýšenou koncentraci pozornosti a rychlosti psychomotorických reakcí..

Léková interakce

Rinza zvyšuje účinky inhibitorů MAO, sedativ, ethanolu (alkoholu).

Při současném užívání přípravku Rinza s antidepresivy, antiparkinsoniky, antipsychotiky, deriváty fenothiazinu se zvyšuje riziko retence moči, sucho v ústech a zácpa..

Glukokortikoidy (GCS) při současném použití s ​​přípravkem Rinza zvyšují riziko vzniku glaukomu.

Paracetamol snižuje účinnost diuretik.

Ethanol (alkohol) zvyšuje sedativní účinek antihistaminik.

Užívání chlorfenaminu současně s inhibitory MAO, furazolidonem, může vést k hypertenzní krizi, agitaci, hyperpyrexii.

Tricyklická antidepresiva zvyšují adrenomimetický účinek fenylefrinu, současné podávání halothanu zvyšuje riziko ventrikulární arytmie.

Fenylefrin snižuje hypotenzní účinek guanethidinu, který zase zvyšuje alfa-adrenostimulační aktivitu fenylefrinu.

Při současném použití rinzy s barbituráty, difeninem, karbamazepinem, rifampicinem a dalšími induktory mikrozomálních jaterních enzymů se zvyšuje riziko hepatotoxických účinků paracetamolu..

Analogy drogy Rinza

Strukturální analogy účinné látky a farmakologický účinek (anilidy v kombinacích):

  • Agicold Hotmix;
  • Agicold;
  • AnGriCaps maxim;
  • Antigrippin;
  • Proti chřipce;
  • AntiFlu Kids;
  • Apap Plus;
  • Brustan;
  • Vicks Asset Symptomax;
  • Gevadal;
  • Flux
  • Chřipka
  • Chřipkový rytíř Dobrý rytíř;
  • Chřipka C;
  • FluFlu pro nachlazení a chřipku;
  • Grippoflu extra pro nachlazení a chřipku;
  • Gripend;
  • Gripend HotActive;
  • Daleron C;
  • Daleron C Junior;
  • Dětský tylenol pro nachlazení;
  • Dolarn;
  • Dolospa Tabs;
  • Ibuklin;
  • Inflablock;
  • Chřipka
  • Kofein;
  • Caffetin Cold;
  • Kodein + paracetamol;
  • Codelmix
  • Coldact Plus;
  • Coldrex;
  • Coldrex Max Flu;
  • Coldrex rytíř;
  • Coldrex Hotrem;
  • Coldrex Junior Hot Drink;
  • Coldfree;
  • Cofedon;
  • Lemsip;
  • Maxicold;
  • Maxicold Reno;
  • Megavit;
  • Migréna
  • Migrenol;
  • Mulsinex;
  • Další;
  • Neoflu 750;
  • Novalgin;
  • Padevix;
  • Panadein
  • Panadol Extra;
  • Panoxen;
  • Parakoddamol;
  • Paracetamol Extra;
  • Paracetamol Extra Children;
  • Pentalgin;
  • Pentaflucin;
  • Pentaflucin denně;
  • Plyvalgin;
  • Běžné nachlazení;
  • Passage Forte;
  • Rinzasip;
  • Rinzasip s vitaminem C;
  • Rinicold;
  • Rinicold HotMix;
  • Saridon;
  • Solpadein;
  • Stopgripan;
  • Stopgripan forte;
  • Streamol Plus;
  • Tylenol pro nachlazení;
  • TeraFlu;
  • TeraFlu z chřipky a nachlazení;
  • TeraFlu z chřipky a nachlazení Extra;
  • TeraFlu Extra;
  • TeraFlu Extratab;
  • Toff plus;
  • Trigan D;
  • Fastorik;
  • Fastorik plus;
  • Febricet;
  • Femisol;
  • Fairx;
  • Fairx pro děti;
  • Fairx rinitida;
  • Flucoldin;
  • Flucoldex;
  • Flukomp;
  • Fluoptop;
  • Khayrumat;
  • Andrews Ansver;
  • Efferalgan s vitaminem C.

Rinza

Rinza Složení

Složení léčiva Rinza zahrnuje (na tabletu): paracetamol - 500 mg, fenylefrin-hydrochlorid - 10 mg, kofein - 30 mg, chlorfenamin maleát - 2 mg.

Další látky: stearát hořečnatý, methylparaben sodný, kukuřičný škrob, sodná sůl karboxymethylškrobu, koloidní oxid křemičitý, povidon (K-30), mastek, karmínové barvivo.

Formulář vydání

K dostání v tabletách kulatého plochého tvaru bez skořepiny, na jedné straně se zářezem a zkosenou hranou, růžové barvy s bílou nebo vínovou barvou. 10 takových tablet v jednom blistru, v kartonovém svazku jeden blistr.

farmaceutický účinek

  • psychostimulant;
  • anti-kongestivní (snížení otoku);
  • antihistaminikum;
  • analgetikum;
  • antipyretikum.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Farmakodynamika

Rinza je kombinovaný lék, seznam jeho účinků je součtem účinků složek léčiva.

Paracetamol má analgetický a antipyretický účinek. Zmírňuje bolesti hlavy, zad, kloubů, krku, bolesti způsobené nachlazením a také snižuje horečku.

Paracetamol inhibuje enzymy cyklooxygenáza-1 a cyklooxygenáza-2, snižuje syntézu prostaglandinů a ovlivňuje centrum termoregulace nervového systému. Ve zanícených tkáních je blokována speciálními enzymy, proto je deaktivace cyklooxygenázy-1 a -2 v nich zanedbatelná, což vysvětluje nevýznamný protizánětlivý účinek. Paracetamol však účinně zastavuje produkci prostaglandinů v buňkách nervového systému, v důsledku toho pouze snižuje horečku a neovlivňuje normální tělesnou teplotu. Paracetamol na rozdíl od jiných nesteroidních protizánětlivých léků neovlivňuje žaludeční sliznici. Použití paracetamolu v terapeutických dávkách neovlivňuje metabolismus vody a minerálů a další typy metabolismu.

Fenylefrin je alfa-adrenergní agonista. Snižuje cévní lumen, což má za následek otoky a hyperémii sliznic nosohltanu, nosu a dutin.

Chlorfenamin je blokátor histaminových receptorů, má antialergický účinek a také snižuje otoky a hyperémii sliznic nosohltanu, nosu a dutin a pomáhá snižovat exsudativní projevy.

Kofein má vzrušující účinek na nervový systém, který snižuje únavu a ospalost, což vede ke zvýšení duševní a fyzické výkonnosti. Posiluje a urychluje analgetický účinek paracetamolu.

Farmakokinetika

Paracetamol se rychle vstřebává ze středních částí zažívacího systému a aktivně se váže na plazmatické proteiny. Nejvyšší koncentrace v krvi je 1 hodinu po konzumaci. Paracetamol může procházet hematoencefalickou bariérou a placentou.

Indikace pro použití

Proč přípravek Rinza pomáhá? Většina lidí, kteří navštívili lékárnu alespoň jednou, vidí tento lék na polici a položí tuto otázku..

V zimě a na podzim je snadné chytit nachlazení, doprovázené nosní kongescí a horečkou, což pomáhá Rinze. Lék zmírňuje bolesti hlavy a zubů, bolesti kloubů, bolesti svalů, neuralgie, bolesti od popálenin, zranění. Ne všichni pacienti však rádi užívají prášky, proto dávají přednost analogům léčiva v jiných formách (například v prášku).

Akutní rinitida (včetně alergie), faryngitida a sinusitida jsou také indikací užívání tohoto léku.

Kontraindikace

  • přecitlivělost na lék a jeho složky;
  • těžká hypertenze;
  • závažné formy aterosklerózy srdečních cév;
  • závažné formy srdečního selhání, včetně poruch rytmu;
  • závažné formy selhání ledvin a jater;
  • pyloroduodenální obstrukce;
  • vrozené zvýšení obsahu bilirubinu v krvi;
  • Dubin-Johnsonův syndrom;
  • bronchiální astma;
  • chronické plicní onemocnění s obstrukčními příznaky;
  • feochromocytom;
  • hypertyreóza;
  • diabetes;
  • krevní choroby;
  • snížení obsahu leukocytů nebo hemoglobinu v krvi;
  • zvýšený nitrooční tlak a glaukom;
  • nespavost;
  • prostatická hyperplázie s obtížným močením;
  • epilepsie a křeče;
  • závislost na alkoholu;
  • věk do 15 let;
  • těhotenství a kojení;
  • přecitlivělost na xanthinové deriváty (theobromin, theofylin).

Nepoužívat s antidepresivy, beta-blokátory, inhibitory monoaminooxidázy (MAO) a do půl měsíce po ukončení příjmu inhibitorů MAO.

Vedlejší efekty

Ve velké většině případů je léčivo pacienty dobře tolerováno. Vedlejší účinky jsou vzácné, což obvykle souvisí s dlouhodobým užíváním léčiva v dávkách převyšujících dávky uvedené v pokynech.

Jsou možné následující vedlejší účinky:

  • poruchy zažívacího traktu - pálení žáhy, bolesti v žaludku, zvýšené slinění, špatná chuť k jídlu, nevolnost, zvracení, opožděná stolice, uvolněná stolice, zvýšená aktivita jaterních enzymů, další poruchy jater, hepatonekróza (při použití vysokých dávek léku);
  • metabolická porucha - hypoglykémie;
  • srdeční poruchy - bušení srdce, bradykardie, poruchy rytmu, dušnost, bolest srdce;
  • vaskulární poruchy - zvýšený krevní tlak;
  • neurologické poruchy - úzkost, slabost, bolesti hlavy, podrážděnost, nespavost, podrážděnost, depresivní stavy, dyskineze, tinnitus, konvulzivní stavy, kóma;
  • duševní poruchy - halucinace;
  • poruchy močového ústrojí - nefritida, dysurie, renální kolika, potíže s močením;
  • z hemopoetického systému - anémie (včetně aplastických a hemolytických), pancytopenie, neutropenie, agranulocytóza, trombocytopenie, leukopenie;
  • respirační poruchy - bronchospasmus pacientů s alergiemi na aspirin a jiná nesteroidní protizánětlivá léčiva;
  • poruchy orgánů zraku - suché oči, rozšířené zornice, zhoršené ubytování, zvýšený nitrooční tlak;
  • poruchy imunitního systému - kožní vyrážka, kopřivka, svědění, toxická epidermální nekrolýza, anafylaktický šok, Stevens-Johnsonův syndrom, Quinckeho edém.

Návod k použití

Instrukce pro Rinzu jasně mluví o tom, jak tablety užívat, a neliší se v multiplicitě a způsobu podání od instrukce pro prášek Rinza sip.

Způsob podání je orální. Dospělí a děti od 15 let užívají jednu tabletu každých 6-8 hodin po dobu nejvýše pěti dnů. Droga by měla být přijata jednu a půl hodiny po jídle. Pijte s požadovaným množstvím vody. Maximální dávka léčiva je 4 tablety denně.

Předávkovat

Předávkování paracetamolem. Paracetamol má toxický účinek na dospělého po užití dávky 10 až 15 gramů. Projevy předávkování:

  • bledost kůže, nedostatek chuti k jídlu, nevolnost, průjem, nepohodlí v žaludku;
  • zvýšení hladiny bilirubinu, snížení hodnoty protrombinu;
  • hepatotoxický účinek - bolest v hypochondriu napravo, slabost, pocení, žloutenka, hepatomegalie, zvýšená aktivita jaterních enzymů;
  • ve vzácných případech se může hepatonekróza rozvinout s přidáním jaterní encefalopatie (zhoršení kognitivních funkcí a ukazatelů vyšší nervové aktivity), diseminovaného intravaskulárního koagulačního syndromu, metabolické acidózy, hypoglykémie, poruchy rytmu, křečového stavu, kómatu, mozkového edému, kolapsu.

Ještě méně často se jaterní dysfunkce mohou vyvíjet rychlostí blesku se současným připojením selhání ledvin. Při užívání extra vysokých dávek jsou možné následující: dezorientace, agitace, poruchy spánku, závratě, poruchy srdečního rytmu, vývoj pankreatitidy. Při dlouhodobém užívání velkých dávek léku se může vyvinout aplastická anémie, neutropenie, agranulocytóza, pancytopenie, leukopenie, trombocytopenie.

Příznaky předávkování fenylefrin-hydrochloridem: závratě, zmatenost, arytmie, třes končetin, nervozita, úzkost.

Příznaky předávkování chlorfenmin maleátem: dilatace zornice, fotofobie, sucho v ústech, hypertermie, střevní atonie, bradykardie, arteriální hypotenze.

Příznaky předávkování kofeinem: bolest hlavy, třes, podrážděnost, výskyt extrasystolů.

Léčba předávkování: výplach žaludku, příjem aktivního uhlí, symptomatická léčba (methionin po 8 hodinách a N-acetylcystein po 12 hodinách předávkování), sledování vnějších dýchacích cest a srdeční aktivity. V případě záchvatů se doporučuje diazepam..

Interakce

Nepoužívejte kombinaci přípravku Rinza s jinými léky obsahujícími fenylefrin, paracetamol, chlorfenamin nebo kofein..

Rinza zvyšuje účinek beta-blokátorů, inhibitorů MAO a sedativ. Při užívání přípravku Rinza s antidepresivy, antipsychotiky a antiparkinsoniky může dojít k zadržování moči, suchu v ústech a zácpě..

Paracetamol snižuje účinnost diuretik a zvyšuje možnost toxických účinků na játra, přičemž je užíván s barbituráty, karbamazepinem, difeninem, rifampicinem.

Barbituráty snižují antipyretický účinek paracetamolu. Rychlost absorpce v trávicím traktu paracetamolu se může zvýšit, pokud se kombinuje s metoclopramidem a domperidonem. Účinky paracetamolu jsou zesíleny jeho kombinací s kyselinou askorbovou, kodeinem, chlorfenaminem, skopolaminem, propifenazonem a kofeinem. Užívání paracetamolu s nesteroidními protizánětlivými léčivy zvyšuje riziko komplikací ledvin. Jedna z hlavních složek léčiva hydrochlorid fenylefrinu vykazuje adrenomimetické vlastnosti při kombinaci s tricyklickými antidepresivy.

Použití tablet Rinza snižuje schopnost guanethidinu snižovat tlak. Kombinované použití hydrochloridu fenylefrinu s digoxinem v tabletách a jiných srdečních glykosidech může vést k rozvoji arytmie a dokonce i infarktu. Fenylefrin snižuje účinnost betablokátorů a dalších antihypertenziv (např. Reserpinu a methyldopy).

Chlorfenamin maleát zvyšuje hypnotický účinek barbiturátů, antipsychotik, trankvilizérů, anestetik, narkotických analgetik.

Kofein v Rinze zlepšuje biologickou dostupnost jiných antipyretických analgetik, zvyšuje účinky některých derivátů xantinu, alfa a beta adrenergních agonistů a psychostimulancií. Cimetidin, isoniazid, hormonální kontraceptiva zesilují účinek kofeinu. Kofein snižuje účinky opioidních analgetik, sedativ, anestetik a léků, které inhibují centrální nervový systém. Kofein snižuje koncentraci lithia v krvi.

Podmínky prodeje

Lék je vydáván bez lékařského předpisu.

Podmínky skladování

Skladovat při teplotě do 250 ° C na suchém místě chráněném před slunečním zářením. Udržujte mimo dosah dětí..

Skladovatelnost

speciální instrukce

Nepřekračujte dávku uvedenou v návodu. Nepoužívejte společně se sedativy, hypnotiky a jinými léky obsahujícími paracetamol nebo jinými látkami přítomnými v přípravku Rinza.

Lék předepisuje výhradně lékař, pokud má pacient: arteriální hypertenze, adenom prostaty, poruchy rytmu, feochromocytom, retenci moči.

Pokud musí být lék užíván po dlouhou dobu, je nutné sledovat funkční stav jater a krevního stavu.

Během doby užívání léku by neměla být zneužívána káva, silný čaj a jiné tonické nápoje, protože mohou existovat problémy se spánkem a také výskyt podráždění, bušení srdce, závratě, arytmie..

Použití kuřat může ovlivnit výsledek kontroly dopingu.

Pokud nárůst teploty přetrvává déle než tři dny, měli byste se poradit se svým lékařem.

Rinza v Moskvě

Název lékuProducentská zeměAktivní složka (INN)
Žádné analogy
Název lékuProducentská zeměAktivní složka (INN)
Žádné analogy
Název lékuFormulář vydáníCena (se slevou)
Koupit lékyRinza Original Tablety číslo 10190,00 rub.Koupit s dodánímRinza Original 4 tablety.97,00 rub.Koupit s dodánímRinza Original studené a chřipkové pilulky s paracetamolem 10 ks.173,00 rub.Koupit s dodánímRinza Original tablety 10 ks187,00 rub.Koupit s dodánímRinza Original 4 tablety90,00 rub.Koupit s dodáním
Název lékuFormulář vydáníCena (se slevou)
Koupit lékyRinza Original Tablety číslo 10190,00 rub.Koupit s dodánímRinza Original 4 tablety.97,00 rub.Koupit s dodánímRinza Original studené a chřipkové pilulky s paracetamolem 10 ks.173,00 rub.Koupit s dodánímRinza Original tablety 10 ks187,00 rub.Koupit s dodánímRinza Original 4 tablety90,00 rub.Koupit s dodáním
  • Přípravy
  • Rinza

Návod k použití

  • Držitel osvědčení o registraci: Unique Pharmaceutical Laboratories (Indie)
  • Sbalil: J.b. Chemicals & Pharmaceuticals, Ltd. (Indie)
  • Zastoupení: Johnson & Johnson LLC (Rusko)
Formulář vydání
tablety: 10 ks.
  • Nebyly nalezeny nebo obsahují ve svém složení přírodní složky a nestandardizované účinné látky, které nesouvisí s mezinárodními nechráněnými názvy (INN).

Paracetamol má analgetický a antipyretický účinek. Snižuje bolestivý syndrom pozorovaný při nachlazení - bolest v krku, bolesti hlavy, bolesti svalů a kloubů, snižuje horečku.

Fenylefrin - alfa 1-adenomimetikum. Má vazokonstrikční účinek, snižuje otoky a hyperémii sliznic horních cest dýchacích a dutin.

Chlorfenamin - blokátor histaminových H 1 receptorů, má antialergický účinek, snižuje otoky a hyperémii sliznic nosní dutiny, nosohltanu a dutin, eliminuje svědění v očích a nosu, snižuje exsudativní projevy.

Kofein má stimulační účinek na centrální nervový systém, což vede ke snížení únavy a ospalosti, ke zvýšení duševní a fyzické výkonnosti.

Alergické reakce: kožní vyrážka, svědění, kopřivka, angioedém.

Ze strany centrálního nervového systému: závratě, zhoršené usínání, zvýšená podrážděnost.

Z kardiovaskulárního systému: zvýšený krevní tlak, tachykardie.

Z trávicí soustavy: sucho v ústech, nevolnost, zvracení, bolest v epigastriu, hepatotoxický účinek.

Z pohledu zrakového orgánu: mydriáza, paréza akomodace, zvýšený nitrooční tlak.

Z hemopoetického systému: anémie, trombocytopenie, agranulocytóza, hemolytická anémie, aplastická anémie, methemoglobinémie, pancytopenie.

Z močového systému: ledvinové koliky, glukosurie, inerciální nefritida, papilární nekróza.

Z dýchacího systému: bronchiální obstrukce.

- výrazná ateroskleróza koronárních tepen;

- arteriální hypertenze (těžký průběh);

- diabetes mellitus (těžký průběh);

- současné podávání tricyklických antidepresiv, inhibitorů MAO, beta-blokátorů;

- současné použití přípravků obsahujících složky, které jsou součástí přípravku Rinza®;

- věk dětí do 15 let;

- přecitlivělost na složky léčiva.

Lék by měl být používán s opatrností v případě arteriální hypertenze, hypertyreózy, feochromocytomu, diabetes mellitus, bronchiálního astmatu, chronického obstrukčního plicního onemocnění, deficience glukózy-6-fosfát dehydrogenázy, onemocnění krve, vrozená hyperbilirubinémie (Gilbertův syndrom, Dubin-Johnsonův syndrom), a / nebo selhání ledvin, glaukom s uzavřeným úhlem, hyperplázie prostaty.

V důsledku paracetamolu se zpravidla projevuje předávkování po podání více než 10–15 g posledně uvedeného..

Příznaky: bledost kůže, anorexie, nevolnost, zvracení, hepatonekróza, zvýšená aktivita jaterních transamináz, prodloužení protrombinového času.

Léčba: výplach žaludku, následování jmenování aktivního uhlí, symptomatická terapie, zavedení metioninu 8-9 hodin po předávkování a acetylcystein - po 12 hodinách.

Rinza ® zvyšuje účinky inhibitorů MAO, sedativ, ethanolu.

Při současném použití přípravku Rinza® s antidepresivy, antiparkinsoniky, antipsychotiky, deriváty fenothiazinu se zvyšuje riziko zadržování moči, sucho v ústech a zácpa.

GCS při současném použití s ​​léčivem Rinza® zvyšuje riziko vzniku glaukomu.

Paracetamol snižuje účinnost diuretik.

Ethanol zvyšuje sedativní účinek antihistaminik.

Užívání chlorfenaminu současně s inhibitory MAO, furazolidonem, může vést k hypertenzní krizi, agitaci, hyperpyrexii.

Tricyklická antidepresiva zvyšují adrenomimetický účinek fenylefrinu, současné podávání halothanu zvyšuje riziko ventrikulární arytmie.

Fenylefrin snižuje hypotenzní účinek guanethidinu, který zase zvyšuje alfa-adrenostimulační aktivitu fenylefrinu.

Při současném použití rinzy s barbituráty, difeninem, karbamazepinem, rifampicinem a dalšími induktory mikrozomálních jaterních enzymů se zvyšuje riziko hepatotoxických účinků paracetamolu..

Lék by měl být uchováván mimo dosah dětí na suchém a tmavém místě při teplotě nepřesahující 25 ° C. Datum vypršení platnosti - 3 roky.

Během užívání léku by se Rinza® měla zdržet pití alkoholu, pilulek na spaní a anxiolytik (trankvilizéry).

Neužívejte současně s jinými léky obsahujícími paracetamol.

Pacient by měl být informován, že pokud se lék stal nepoužitelným nebo vypršela jeho platnost, neměl by být hozen do odpadní vody nebo do ulice. Lék je nutné vložit do sáčku a vložit do nádoby na odpadky. Tato opatření pomohou chránit životní prostředí..

Vliv na schopnost řídit vozidla a kontrolní mechanismy

Během léčebného období by se člověk měl zdržet řízení vozidel a zapojit se do dalších potenciálně nebezpečných činností, které vyžadují zvýšenou koncentraci pozornosti a rychlosti psychomotorických reakcí..

Rinza - oficiální návod k použití

Mechanismus účinku

Farmakologický účinek, farmakodynamika přípravku Rinza, je jasně uveden v pokynech, které se vztahují na každé léčivo

Před použitím léku je velmi důležité, abyste si jej pozorně přečetli, abyste porozuměli účinku léku a objasnili přítomnost kontraindikací, které neumožňují použití tohoto léku pro zamýšlený účel.

Rinza je kombinovaný typ drogy, což znamená, že obsahuje řadu účinných látek, z nichž každá má zvláštní účinek na tělo.

Mechanismus účinku léku je založen na následujícím:

  1. Paracetamol patří do kategorie nesteroidních protizánětlivých látek, což mu umožňuje rychle se vypořádat se zvýšenými indikátory tělesné teploty, což je vede k fyziologické normě (čehož je dosaženo ovlivněním termoregulačního centra v mozku). Kromě toho tato složka snižuje závažnost zánětlivých procesů a také zmírňuje bolest nahromaděnou v hlavě, kloubech, svalech.
  2. Fenylefrin - látka z řady alfa-adrenergních agonistů, která působí ve směru zúžení cév, což umožňuje snížit závažnost otoku nosní sliznice, usnadnit dýchání a snížit množství hlenu, který má být separován.
  3. Chlorfenamin má schopnost blokovat histaminové receptory, což snižuje závažnost alergických reakcí ve formě svědění, zarudnutí očí, kůže, nadměrného slzení, kýchání.
  4. Kofein je látka, která stimuluje činnost centrálního nervového systému, díky čemuž se výrazně snižují projevy intoxikace, jako je únava, slabost, ospalost a snížení pracovní kapacity (duševní, fyzická). Je třeba poznamenat, že tato složka snižuje hypotenzní účinek guanethidinu, který je třeba vzít v úvahu při jejich společném použití..

Instrukce pro léčivo neobsahují informace o procesech distribuce účinných látek v tkáních těla, metabolických procesech, odstraňování složek mimo lidské tělo. Je třeba poznamenat, že paracetamol prochází absorpčními procesy ve středních částech střeva, navíc se rychle kombinuje s krevními bílkovinami. Jeho maximální koncentrace v krvi je dosažena do jedné hodiny po požití. Je třeba si uvědomit, že tato látka snadno překonává placentární hematoencefalické bariéry, takže užívání Rinzy během těhotenství je zakázáno.

Příznaky předávkování

Podle pokynů pro léčivo Rinza je předávkování tohoto léku ve všech formách uvolňování ve většině případů způsobeno přítomností paracetamolu a nastává zpravidla po užití této látky ve vysokých dávkách. Mezi možné projevy předávkování stojí za zmínku prodloužení protrombinového času, zvýšení funkcí jaterních transamináz, hepatonekróza, bledost kůže, dyspeptické příznaky, anorexie. Pokud máte podezření na předávkování, měli byste se okamžitě poradit s odborníkem. Jako terapie se obvykle doporučuje výplach žaludku při dalším příjmu sorbentu. Následně je také předepsána symptomatická léčba, včetně zavedení po 8-9 hodinách methioninu a po 12 hodinách - acetylcysteinu.

Seznam indikací pro použití přípravku "Rinza" jsme uvedli výše. Dále zvážíme některá doporučení.

Návod k použití

Způsob aplikace a dávka Rinzy jsou jasně stanoveny podle pokynů přiložených k léku. Kromě toho může lékař, který pacienta vyšetřil, poradit Rinzovi, kolikrát denně pít..

Jak používat Rinzu v tabletách?

  1. Rinzu pít před jídlem nebo po jídle? Přestože jsou některé léky užívány před jídlem, je lepší pít tento lék po jídle, takže škodlivé účinky farmaceutických složek na sliznici trávicího traktu budou nižší.
  2. Tablety není třeba žvýkat, polykají se celé, zapíjejí se dostatečným množstvím tekutiny.
  3. Jedna dávka pro dospělé a děti starší 15 let je 1 tableta.
  4. Frekvence denního příjmu je 4 (neměli byste pít více než 4 tablety denně).
  5. Průběh léčby je 5 dní.

Před použitím tohoto léku je velmi důležité přečíst si pokyny obsahující zvláštní pokyny, které je třeba při této lékové terapii dodržovat. https://www.youtube.com/embed/aBjdxsPlTm0

  • odmítnutí léčby alkoholem, prášky na spaní, léky snižující úzkost;
  • zákaz řídit vozidla, pracovat se složitými mechanismy, kvůli vysoké pravděpodobnosti snížení reakční rychlosti.

Není dovoleno překračovat terapeutickou dávku léku doporučenou lékařem nebo pokyny. Pokud člověk vypije velké množství Rinzy, může do jeho těla proniknout příliš velká dávka paracetamolu, což může způsobit nepříjemné následky.

  • blanšírování kůže;
  • nevolnost;
  • zhoršená chuť k jídlu;
  • zvýšení krevního obrazu v játrech;
  • poruchy krvácení.

V případě příznaků předávkování je důležité zajistit včasné poskytnutí první pomoci, včetně:

  • výplach žaludku;
  • příjem střevních sorbentů;
  • vyhledat lékařskou pomoc.

Zvláště závažné případy předávkování mohou vyžadovat zavedení speciálních antidot, metioninu, pokud uplynulo méně než 9 hodin, karbocysteinu (více než 12 hodin po použití)..

Farmakologické vlastnosti

Rinza má antipyretický, analgetický, psychostimulační, antihistaminický a antikongestivní účinek (snižuje otoky).

Farmakodynamika

Paracetamol poskytuje antipyretický a analgetický účinek Rinzy. Pomáhá odstraňovat horečku a také zmírňuje bolesti hlavy, bolesti, které se vyskytují při akutních infekcích dýchacích cest, bolest v krku, zádech, kloubech.

Paracetamol je inhibitor enzymů cyklooxygenáza-1 a cyklooxygenáza-2, snižuje produkci prostaglandinů a ovlivňuje centrum termoregulace nervového systému. V zanícených tkáních je látka blokována specifickými enzymy, takže inaktivace COX-1 a COX-2 v nich je zanedbatelná. To vysvětluje slabý protizánětlivý účinek paracetamolu. Úspěšně však inhibuje produkci prostaglandinů v buňkách nervového systému, proto snižuje zvýšenou tělesnou teplotu, aniž by ovlivňoval její normální indexy. Látka na rozdíl od jiných NSAID neovlivňuje žaludeční sliznici. Příjem paracetamolu v terapeutických dávkách nemění průběh metabolismu voda-elektrolyt a jiné typy metabolismu.

Fenylefrin je α1-adrenomimetikum, které pomáhá redukovat lumen krevních cév, což eliminuje otoky a hyperémii sliznice nosohltanu, nosu a dutin.

Chlorfenamin je blokátor histaminu H1-receptory a vyznačuje se antialergickým účinkem, který se projevuje vylučováním exsudativních projevů, snížením otoků a hyperémií sliznic horních cest dýchacích a dutin, snížením závažnosti svědění v krku, nosu a očí.

Kofein stimuluje nervový systém a způsobuje snížení pocitu únavy a ospalosti a zvyšuje fyzickou a duševní výkonnost. Sloučenina zvyšuje analgetický účinek paracetamolu a urychluje jeho nástup.

Farmakokinetika

V současnosti neexistují žádné informace o farmakokinetickém profilu přípravku Rinza. Je však známo, že paracetamol je rychle absorbován ze středních částí gastrointestinálního traktu a intenzivně se váže na plazmatické proteiny. Jeho maximální koncentrace v plazmě je dosažena přibližně 1 hodinu po podání. Paracetamol také prochází hematoencefalickou a placentární bariérou..

Indikace pro použití tablet Rinza

Rinza je předepisována pro symptomatickou léčbu nachlazení, akutních respiračních virových infekcí a chřipky, doprovázených syndromy horečky a bolesti..

Kontraindikace

Rinza by neměl být používán k léčbě bez konzultace s lékařem, protože obsahuje působivý seznam kontraindikací.

Tablety Rinza jsou kontraindikovány:

  • S těžkou aterosklerózou koronárních tepen;
  • S arteriální hypertenzí (s těžkým průběhem);
  • S diabetem (s těžkým průběhem);
  • Při současném podávání tricyklických antidepresiv, inhibitorů MAO, beta-blokátorů;
  • Při současném podávání léčiv, které obsahují stejné složky, které jsou obsaženy ve složení léčiva Rinza;
  • Během těhotenství;
  • Během laktace;
  • U dětí do 15 let;
  • Se zvýšenou citlivostí na složky léčiva.

Opatrné užívání léku vyžaduje, pokud pacient trpí:

  • arteriální hypertenze,
  • hypertyreóza,
  • feochromocytom,
  • cukrovka,
  • bronchiální astma,
  • chronická obstrukční plicní nemoc,
  • deficit glukózy-6-fosfát dehydrogenázy,
  • krevní onemocnění,
  • vrozená hyperbilirubinémie;
  • selhání jater a / nebo ledvin,
  • glaukom s uzavřeným úhlem,
  • prostatická hyperplázie.

Analogy Rinziny medicíny

  1. Ibuklin.
  2. Agicold.
  3. Grippoflu navíc pro nachlazení a chřipku.
  4. Daleron C Junior.
  5. Gripend.
  6. Chřipka.
  7. Trigan D.
  8. Neoflu 750.
  9. Gevadal.
  10. Agicold Hotmix.
  11. Coffedon.
  12. Tylenol pro nachlazení.
  13. Fastorik Plus.
  14. Megavit.
  15. Dolarn.
  16. AntiFlu Kids.
  17. Chřipka a zima a chřipka.
  18. Pentaflucin denně.
  19. Kodelmikst.
  20. TeraFlu.
  21. Coldfree.
  22. Kodein + paracetamol.
  23. Migréna.
  24. Rinicold HotMix.
  25. Fluoptop.
  26. Andrews Ansver.
  27. Paracetamol Extra děti.
  28. Fastoric.
  29. Influte.
  30. Femisol.
  31. Novalgin.
  32. další.
  33. Vicks Active Symptomax.
  34. Solpadein.
  35. Toff plus.
  36. Efferalgan s vitaminem C.
  37. Dolospa Tabs.
  38. Brustane.
  39. Maxicold Reno.
  40. Grippostad.
  41. Apap Plus.
  42. Mulsinex.
  43. Gripend HotAktiv.
  44. Coldact Plus.
  45. Padevix.
  46. Stopgripan.
  47. Flukomp.
  48. Saridon.
  49. Migrenol.
  50. Hyrumath.
  51. Coldrex.
  52. Panadein.
  53. Febricet.
  54. Běžné nachlazení.
  55. Anti-chřipka.
  56. Kofetin.
  57. Flucoldin.
  58. Flucoldex.
  59. Pentaflucin.
  60. Panadol Extra.
  61. Panoxen.
  62. Fairwex.
  63. Paracodamol.
  64. Rinzasip s vitamínem C.
  65. Rinicold.
  66. Inflablock.
  67. Antigrippin.
  68. Rinzasip.
  69. Paracetamol Extra.
  70. Pasáž Fort.
  71. Dětský tylenol na nachlazení.
  72. Plyvalgin.
  73. Streamol Plus.
  74. AnGriCaps Maxim.
  75. Lemsip.
  76. Pentalgin.
  77. Maxicold.
  78. Stopgripan forte.
  79. Daleron C..

Rinza nebo Teraflu - což je lepší?

Obsah paracetamolu v Rinze je vyšší než v Teraflu a kofein v něm také chybí. Očekávaný terapeutický účinek užívání přípravku Rinza je proto vyšší než účinek užívání přípravku Teraflu. Je však třeba si uvědomit, že vyšší obsah účinných látek zvyšuje riziko nežádoucích účinků.

Rinza návod k použití

Struktura

Jedna tableta Rinzy obsahuje 30 mg kofeinu, 500 mg paracetamolu, 10 mg hydrochloridu fenylefrinu a 2 mg maleátu chlorfenaminu.

Kofein je přírodní psychostimulant, který se vyskytuje v mnoha běžných nápojích - káva, čaj, cola. V těle kofein stimuluje centrální nervový systém, díky čemuž je zahrnut do složení léčivých přípravků na bolesti hlavy a migrény..

Paracetamol je dobře známá látka používaná v lécích ke snižování tělesné teploty, kombinované léky nachlazení. Fenylefrin hydrochlorid má vazokonstrikční účinek a chlorfenan maleát má antihistaminikum. Společně rychle zmírňují příznaky chřipky a nachlazení a zmírňují tak stav pacienta.

Jako pomocné složky v tabletách se používá kukuřičný škrob, stearát hořečnatý, talek a ponkové barvivo Ponso 4R..

Jedno sáček s práškem pro děti obsahuje 100 mg kyseliny askorbové, 280 mg paracetamolu a 10 mg feniramin maleátu. Jak víte, kyselina askorbová je zdrojem vitamínu C a feniramin maleát je antialergický lék..

Navíc v dětském prášku přidejte:

  • přírodní barvivo a chuť;
  • sacharóza a aspartamové sladidlo pro chuť, protože kyselina askorbová je velmi kyselá;
  • citrát hořečnatý, který podporuje buněčnou energii.

Prášek pro přípravu horkého nápoje pro děti starší 15 let má jiné složení: obsahuje kofein, je obohacen o vitamin C a odpovídající aroma a sladidla. Kromě toho dospělý nápoj vyrobený z jednoho sáčku obsahuje mnohem více paracetamolu - 750 mg.

Prášek

Pokud jde o lék v práškové formě Rinzasip, měl by být užíván se spoustou vody nebo jiné tekutiny 1-2 hodiny po jídle. K přípravě roztoků musí být obsah sáčku naplněn horkou vodou a důkladně promíchán, dokud se prášek nerozpustí. V případě potřeby lze do roztoku přidat cukr nebo med. Dospělým pacientům a mladistvým po 15 letech věku je předepsán 1 sáček léku 3-4krát denně

Je důležité dodržovat interval mezi použitím prášku, který je 4-6 hodin. Maximální dávka je 4 sáčky denně, doba přijetí je 5 dní

Pokud nedodržíte kontraindikace na „máchání“ v prášku nebo tabletách, můžete mít velmi negativní příznaky.

Účinnost Rinzy

Složky Rinzy společně dávají pozitivní účinek v boji proti všem nachlazením. Hlavní věcí je nenechat si ujít okamžik, kdy se choroba teprve začíná rozvíjet. Podívejme se blíže na účinek tablet na tělo pacienta:

  • Když chřipka začne, pak je bolest ve svalech, v krku, hlava začne bolet. S projevem tohoto příznaku se doporučuje pít paracetamol. Kromě toho by dávka léčiva měla být v rozmezí: 500-1000 mg. Tablety Rinza obvykle obsahují 500 mg této látky. Jedna tableta stačí k tomu, abyste se zbavili nepohodlí.
  • Viry, bakterie mají obecně negativní účinek, otráví tělo pacienta. Výsledkem je, že člověk se rychle unavuje, ztrácí sílu a cítí se všeobecně. Kofein pomáhá vyrovnat se s těmito problémy. Díky němu pacient cítí povzbuzující účinek, dochází k obnovení síly.
  • Kofein má také diuretický účinek. Proto musí pacient pít co nejvíce vody. To přispívá k vyluhování škodlivých bakterií a ke snížení teploty. A vazodilatační účinek kofeinu eliminuje nepohodlí v nosohltanu.
  • Další složka - fenylefrin slouží k odstranění rýmy, nosní kongesce. Působí přímo na krevní cévy, snižuje otoky horních cest dýchacích. Pomáhá v krátké době vyrovnat se s nachlazením, které ještě nezačalo. Již druhý den budete volně dýchat.
  • Feniramin (chlorfenamin) je antialergická složka. Když nachlazení začne, hormon, jako je histamin, začne přenášet impuls, což zhoršuje vývoj nemoci. Chlorfenamin působí na histamin jako antidotum. Blokuje svou činnost. Zabraňuje vzniku alergických reakcí ve formě otoky, vyrážky na kůži, svědění, podráždění sliznic a dalších. Tato látka eliminuje otoky, omezuje krevní cévy, kapiláry, zabraňuje tvorbě sliznic, zabraňuje rýmě, bolest v krku.


Jak zmírnit příznaky nachlazení pomocí máchání?

Rinz obsahuje optimální dávky uvedených složek, a proto úspěšně odstraní všechny projevy prvních příznaků chřipky, akutních respiračních infekcí a akutních respiračních virových infekcí. Přesněji: nosní přetížení, bolest v krku, bolesti hlavy, horečka, slabost atd. Užívání drogy má příznivý účinek na člověka, v krátkém období pomáhá obnovit jeho sílu a ne vypadnout z pracovního procesu. Je lepší okamžitě zastavit chorobu v krátkém čase, než pak být léčen po dlouhou dobu a koupit mnohem dražší lékové formy.

Analogy

Existuje mnoho léků Rinzových analogů, které mají stejné aktivní složky. Mechanismus účinku těchto léků se navíc často shoduje. Zvažte některé z běžných náhradníků:

  1. Agicold (Indie) - pilulky, které stojí asi 120 rublů za balení po deseti. Tento lék je určen k potírání nepříjemných vnějších projevů nachlazení ve formě bolesti různé lokalizace, horečky, kašle a rýmy.
  2. Glycodin (Indie) - je sirup (50, 100 ml) v hodnotě od 116 rublů., Což je kombinovaná antitusika. Často je předepsáno v pooperačním období vyloučit kašel. S pomocí léku jsou příznaky akutní rinitidy, sinusitidy, laryngitidy, faryngitidy, bronchitidy účinně sníženy. Kontraindikace jsou netolerance ke složkám léku, bronchiální astma, respirační selhání, věk až dva roky.
  3. Coldcourt Plus - tablety (Indie). Indikace pro předepisování léků jsou nachlazení. Mezi nimi si zvláštní pozornost zaslouží bolest hlavy, kašel, rýmu, hyperémii, podráždění horních cest dýchacích. Děti ve věku 7-12 let se doporučuje užívat půl tablety třikrát až čtyřikrát denně, dospělí - jednu tabletu. Trvání léčby - ne více než pět dní.
  4. Neogripp - tabletový přípravek (Indie) v hodnotě asi 155 rublů na 10 ks. Lék se používá jako antipyretická kombinace pro nachlazení, analgetikum pro bolesti hlavy, myalgie, neuralgie..

Kontraindikace

Existují absolutní a relativní kontraindikace léků „Rinza“, „Rinzasip“ a „Rinzasip-kids“.

Nepoužívejte dětský prášek k léčbě dětí mladších 6 let a také v případě, že dítě má individuální citlivost na jednu nebo více složek léku. Je zakázáno užívat „Rinzu“ u dětí, které mají závažné poškození funkce jater a ledvin. Děti Rinzasip Kids se navíc nepodávají dětem s určitými krevními chorobami..

Relativní kontraindikace zahrnují:

  • diabetes mellitus - vzhledem k obsahu sacharózy, fruktózy, sladidel v přípravku;
  • žaludeční vřed nebo dvanáctníkový vřed;
  • některá onemocnění jater;
  • užívání léků, které mohou nepříznivě ovlivnit funkci léku.

Léky "Rinza" a "Rinzasip", schválené pro použití od 15 let, nedávají dětem s diabetes mellitus, vysoký krevní tlak

S opatrností se lék předepisuje dětem trpícím bronchiálním astmatem, některými onemocněními krve, selháním ledvin

Kontraindikace

Za jakých podmínek by neměla brát lék "Rinza"? Hodnocení zákazníků uvádějí, že jejich stav se znatelně zhoršuje, pokud byl lék použit, pokud:

  • přecitlivělost na složky léčiva;
  • závažné formy aterosklerózy srdečních cév;
  • pyloroduodenální obstrukce;
  • těžká hypertenze;
  • bronchiální astma;
  • závažné formy srdečního selhání, včetně srdečních arytmií;
  • Dubin-Johnsonův syndrom;
  • závažné formy selhání jater a ledvin;
  • feochromocytomy;
  • vrozené zvýšení bilirubinu v krvi;
  • diabetes mellitus;
  • chronická obstrukční plicní nemoc;
  • nespavost
  • hypertyreóza;
  • závislost na alkoholu;
  • krevní choroby;
  • glaukom a zvýšený nitrooční tlak;
  • snížení počtu bílých krvinek v krvi a hemoglobinu;
  • hyperplázie prostaty s obtížným močením;
  • do 15 let;
  • epilepsie a křeče;
  • těhotenství a kojení;
  • přecitlivělost na xanthinové deriváty ("Theofylin", "Theobromin").

Je třeba také poznamenat, že tento lék by neměl být používán současně s beta-blokátory, antidepresivy a inhibitory monoaminooxidázy..

Vedlejší efekty

Ve většině případů je léčivo pacienty dobře tolerováno. Vedlejší účinky jsou vzácné a obvykle souvisejí s dlouhodobým užíváním léčiva ve vyšších dávkách. Seznam vedlejších účinků, které Rinza způsobuje, je však poměrně rozsáhlý. Tyto zahrnují:

  1. Poruchy trávicího traktu - bolest žaludku, pálení žáhy, zvýšené slinění, zvracení, nevolnost, ztráta chuti k jídlu, volné stolice, zácpa, hepatonekróza.
  2. Poruchy kardiovaskulárního systému - bradykardie, dušnost, palpitace, nepravidelný rytmus, bolest srdce, vysoký krevní tlak.
  3. Poškozený metabolismus - hypoglykémie.
  4. Neurologické poruchy - bolesti hlavy, úzkost, podrážděnost, slabost, podrážděnost, dyskineze, deprese, křeče, kóma, tinnitus.
  5. Duševní poruchy - halucinace.
  6. Z hemopoetického systému - neutropenie, anémie, pancytopenie, trombocytopenie, agranulocytóza, leukopenie.
  7. Genitourinární poruchy - dysurie, nefritida, potíže s močením, ledvinové koliky.
  8. Problémy ve fungování orgánů zraku - rozšířené zornice, suché oči, zvýšený nitrooční tlak, zhoršené ubytování.
  9. Alergické reakce - kožní vyrážka, kopřivka, svědění, Quinckeho edém, anafylaktický šok.
  10. Poruchy dýchacího systému - bronchospasmus.

Pokud se vyskytnou nežádoucí účinky, měli byste okamžitě přestat užívat Rinzu a vyhledat lékaře, aby nahradil lék.

Rinza kontraindikace

Pokud používáte přípravek Rinz bez lékařského předpisu, jak bylo uvedeno výše, musíte nejprve prostudovat návod, zjistit, zda máte nějaké choroby, které jsou uvedeny v seznamu kontraindikací, a teprve poté začít tablety užívat..

  1. Nepoužívejte lék k cukrovce.
  2. Ateroskleróza je kontraindikací pro použití tablet a prášků..
  3. Odmítněte brát lék na arteriální, portální hypertenzi.
  4. Alergické reakce na složky Rinze - jsou důvodem odmítnutí tohoto nástroje.
  5. Rinzu nelze použít k léčbě nachlazení těhotných žen, kojících matek, dětí mladších patnácti let a alkoholiků.


Kontraindikace

Pod dohledem ošetřujícího lékaře je lék předepsán, pokud:

Pacient má onemocnění gastrointestinálního traktu (kolitida, gastritida, vřed atd.).
Pacient má chronické formy patologie dýchacího systému: astma, bronchitida, obstrukční plicní onemocnění, emfyzém.
U nemocí, jako jsou: epilepsie, glaukom, anémie, dehydratace, onemocnění ledvin, nadledvin a další.
Používejte opatrně v případě onemocnění jater, žlučníku.

Vedlejší účinek

Užívání tablet Rinza může vést k vývoji nežádoucích reakcí z různých orgánů a systémů, mezi něž patří:

  1. Respirační systém - křeč hladkých svalů stěn průdušek s jejich zúžením (bronchospasmus).
  2. Nervový systém - poruchy spánku (špatné usínání), podrážděnost, závratě.
  3. Kardiovaskulární systém - zvýšená srdeční frekvence (tachykardie), zvýšený krevní tlak.
  4. Orgán zraku - zvýšený nitrooční tlak, paréza akomodace, mydriáza (rozšířené zornice).
  5. Močový systém - vývoj ledvinové koliky, zánět tkáně ledvin (intersticiální nefritida).
  6. Krev a červená kostní dřeň - snížení počtu krevních destiček (trombocytopenie), granulocytů (granulocytopenie) na jednotku objemu krve, anémie (anémie).
  7. Trávicí systém - sucho v ústech, nevolnost, periodické zvracení, bolest v žaludku (horní břicho), toxické účinky na játra.
  8. Alergické reakce - vyrážka, svědění kůže, reakce ve formě kopřiv kopřivky (kopřivka), otoky tkáně s lokalizací v obličeji a vnější genitálie (angioedém Quincke).

Vývoj negativních reakcí je důvodem k zastavení používání tablet Rinzy a k lékaři.

Publikace O Astmatu