Analgin a drotaverin se užívají současně, aby zmírnily silnou bolest a bojovaly s horečkou odolnou vůči jiným lékům.

Jak ovlivňují tělo

Sdílení drog pomáhá zmírnit těžké křeče, poskytuje antipyretický účinek.

Indikace Analgin a Drotaverinum

Léky jsou předepsány k úlevě od bolesti a snížení teploty s neúčinností jiných metod terapie. Další indikací pro použití léčivých přípravků je:

  1. Prevence záchvatů, mdloby v pozadí vysoké horečky.
  2. Akutní zánětlivý proces. Léky přispívají nejen ke snížení teploty, ale také k odstranění otoků. Kombinace léčiv má také slabý protizánětlivý účinek..
  3. Rychlá úleva od ataku bolesti a prevence jejího opětovného výskytu u pankreatitidy.

Dávkování a podávání

Léky na tlumení horečky se používají pouze při stabilní teplotě nad 38 ° C. Dávka se volí s ohledem na hmotnost a věk pacienta..

Tablety

Klasické schéma zahrnuje užívání 2 tablet léků. U pacientů s patologiemi kardiovaskulárního systému, dětí a starších pacientů je nezbytné snížení dávky.

Injekce

Jedná se o nouzové opatření ke snížení teploty během 5-10 minut. Ve stejném poměru jsou složky lytické směsi smíchány v jedné stříkačce a pomalu vstříknuty do svalu. Tato metoda se používá v nemocnicích..

speciální instrukce

Opatrně se anestetikum předepisuje pacientům s nízkým krevním tlakem, astmatickým kašlem nebo nesnášenlivostí laktózy. Po zavedení léků injekcí se pacientovi doporučuje, aby si lehl.

Těhotenství a kojení

Je možné snížit teplotu a zmírnit bolest pomocí komponent triády pouze podle vitálních indikací ve 2. a 3. trimestru těhotenství. Při kojení jsou kontraindikovány léky.

Dětství

Při správné dávce lze léky použít k léčbě pacientů starších než 6 let.

Starší věk

Při předepisování kombinace léků je nutná úprava dávky.

Nežádoucí účinky Analgin a Drotaverinum

Po podání léků s injekcí lze zaznamenat vývoj alergické reakce ve formě nevolnosti, závratě, Quinckeho edému. Zvýší se hypotonický účinek léčiva při rychlém podávání.

Dlouhodobá léčba může vyvolat krevní onemocnění, včetně leukopenie, které při systematickém podávání léčiv vyžaduje pravidelné laboratorní krevní testy.

Kontraindikace Analgin a Drotaverinum

Směs drog není předepsána pro lidi s:

  • krevní onemocnění
  • selhání ledvin nebo jater;
  • závažné formy kardiovaskulárních patologií, včetně hypotenze.

Vliv na řízení

Při nepřítomnosti negativní reakce imunitního systému léky neovlivňují schopnost řídit auto.

Interakce s jinými drogami

Při použití s ​​antidepresivy se směs léků stává toxičtější. Sedativa zvyšují analgetický účinek. Kontraindikace kompatibility s penicilinem.

Kompatibilita s alkoholem

Příjem alkoholu před odebráním směsi léků z těla je kontraindikován.

Předávkovat

Překročení doporučené dávky může způsobit vývoj:

  • nevolnost, bolest v břiše;
  • závratě, bolesti hlavy, poruchy spánku;
  • slabost, ospalost;
  • výrazné snížení krevního tlaku;
  • záchvaty.

Podmínky lékárny

Ampulky s injekčním roztokem patří do skupiny léků na předpis, tablety jsou vydávány bez lékařského předpisu.

Podmínky skladování

Přípravky jsou skladovány při pokojové teplotě v původním obalu. Připravený mix není skladován.

Skladovatelnost

Léky jsou k dispozici v baleních, která jim umožňují udržovat léčivé vlastnosti po dobu 3 let. Injekční směs musí být použita ihned po přípravě.

Analogy

Když je Dimedrol přidán do kombinace léčiv, získává směs léčiv také antihistaminický účinek. Při kombinaci s papaverinem se snižuje riziko negativního účinku na krevní tlak.

Cena léku

Cena kombinace léčiv ve formě tablet je od 48 rublů, ve formě ampulí směs léků stojí od 100 rublů.

Recenze

Injekce se směsí léčiv byly předepsány kvůli nesnesitelným záchvatům pankreatitidy. Lék působí rychle, po několika minutách je to snazší. Po injekci se musíte vyhnout aktivním pohybům po dobu několika hodin z důvodu mírného nedostatku koordinace a mírné nevolnosti.

Aby se zmírnily bolesti po zlomenině, musely se pil tablety. Bolest ustoupí po 20-30 minutách po podání, ale bála se zneužívat takové léky, pila pouze 4 dny. Nevšiml jsem si vedlejších účinků.

Injekce Analginu s difenhydraminem indikace pro použití léku, dávkování pro děti a dospělé

Složení triády, dávkování léků

Složení triády zahrnuje tři farmakologické přípravky, které se vyznačují extrémní laskavostí, relativně malým počtem vedlejších účinků a rychlým nástupem účinku. Mezi nimi jsou analgin, difenhydramin a papaverin. Dávka dipyronu ve směsi je 2 ml 50% roztoku. Dávka difenhydraminu je 1 ml 1% roztoku. Dávkování papaverinu - 2 ml - 2% roztok.

Drogový analgin se v západních státech nepoužívá kvůli velkému počtu nežádoucích účinků a protože je ekonomicky nevýhodný pro farmakologické společnosti. Patří do třídy nesteroidních protizánětlivých léčiv a má mnoho analogů. Jedním z nich je aspirin. Obě léky mají mnoho nežádoucích účinků spojených s inhibicí 2 typů cyklooxygenázy. Avšak ke snížení teploty zůstává analgin a aspirin vynikající..

Léčivo difenhydramin patří do třídy inhibitorů histaminového receptoru a patří mezi léky první generace. Ve skutečnosti je difenhydramin již zastaralý a není nejúspěšnějším v léčbě alergických onemocnění. To je způsobeno potlačením nervové aktivity na nejvyšší úrovni. Po užití difenhydraminu u velké většiny pacientů je ospalost. Z tohoto důvodu není „triáda“ účinným prostředkem nepřetržité léčby alergií, ačkoli může být použita v počátečním stádiu vývoje systémové reakce: kopřivka, anafylaktický šok, Quinckeho edém.

Úplným analogem difenhydraminu, který nemá centrální účinek, je loratadin, známý pod obchodním názvem Claritin. Tento lék patří do třídy blokátorů histaminu druhé generace. Ve stejné kategorii pro léčbu alergií je fencarol, peritol, diazolin, symprex. Nejúčinnější v současné době jsou zástupci třetí generace blokátorů histaminových receptorů: cytirizin, desloratadin, fexofenadin. Navíc loratadin zůstává jedním z nejčastěji používaných léků pro léčbu všech typů alergií..

Papaverin jako součást „trojice“ vykonává funkci antispasmodika, který je nejaktivnější vůči svalům cév. Intramuskulární injekce vede ke snížení krevního tlaku, relaxaci hladkých svalů střev, svěrači žlučníku, velké dvanácterníkové papilě, močovodu. Funkčním analogem papaverinu je navíc „No-shpa“.

V rámci tohoto léku je přítomen drotaverin, který je aktivnější proti hladkým svalům vnitřních orgánů než krevním cévám. No-spa se používá v chirurgické, terapeutické a gynekologické praxi. Díky relaxaci hladkého svalstva jsou drotaverin a papaverin schopny anestetizovat. Pokud jde o působení, nepřekračují novokain, vylučují však příčinu bolesti, a proto jsou vybíráni k léčbě mnohem častěji než jiné léky.

Triadická injekce z teplotního složení, indikace a kontraindikace

Složení triády z teploty zahrnuje: Drotaverin (No-shpa nebo Papaverine), difenhydramin (Diazolin nebo Tavegil) a Analgin. Jedná se o velmi účinný lék proti zánětlivým onemocněním, chřipce, SARS..

Triad (teplotní výstřel) může předepsat pouze kvalifikovaný odborník.

Samoléčení, stejně jako použití kompozice se špatnými proporcemi, má katastrofální následky.

Lékaři často předepisují použití lytické směsi ke snížení teploty, bez ohledu na to, co způsobilo její zvýšení. Kompetentní kombinace tří samostatných léků pomáhá rychle stabilizovat teplotu, odstranit bolestivé klouby a odstranit bolesti hlavy.

Při vstřikování triády z teploty na dítě by se však nemělo zapomenout, že v případě onemocnění zánětlivé povahy je doba expozice léku 3 až 4 hodiny. Poté se může znovu objevit horečka. Vzhledem k velké zátěži na těle dítěte se doporučuje, aby se lék podával nejvýše třikrát denně.

Nezapomeňte také, zvláště pokud malé dítě trpí vysokou teplotou, že použití lytické směsi může předepsat výhradně specialista.

Pokud však teplota dítěte neklesne a z nějakého důvodu není možné zavolat lékaře doma, abyste předešli záchvatům, které mohou vést k hrozným následkům, zejména smrti, musíte drogy držet doma, abyste mohli injekci podat injekci z teploty.

Recept na směs je poměrně jednoduchý, hlavní věcí je přísné dodržování proporcí složek. Lytická směs sestává ze tří hlavních léků. Pokud nemáte po ruce správný lék, můžete jej nahradit jiným, ale se stejným účinkem.

Triad (Analgin, Paracetamol, Suprastin) je účinný v boji proti horečce u dětí i dospělých. Paracetamol má stejné vlastnosti jako papaverin a drotaverin a suprastin s difenhydraminem. Analgin, pokud není dostupný doma, může být nahrazen jakýmkoli lékem, který má analgetický účinek.

Dávka směsi závisí na tělesné hmotnosti pacienta. Pokud je hmotnost nižší než 60 kg, produkt se připraví následujícím způsobem: 1 ml analginu, 1 ml papaverinu a 1 ml antihistaminika, například diazolin. Droga bude působit asi za čtvrt hodiny.

Chcete-li z léku vytěžit maximum, je důležité vědět, jak jej používat. Před naplněním injekční stříkačky pomocí nástroje je třeba do rukou stisknout ampule tří léků, aby se zahřeje. Nezapomeňte na dezinfekci ampulí před injekcí

Dalším krokem je naplnění stříkačky komponentami triády. Nejprve musíte získat dva mililitry analginu, pak stejné množství paracetamolu a jeden mililitr antihistaminika

Nezapomeňte na dezinfekci ampulí před injekcí. Dalším krokem je naplnění stříkačky komponentami triády. Nejprve musíte získat dva mililitry analginu, pak stejné množství paracetamolu a jeden mililitr antihistaminika.

Místo pro intramuskulární injekci lytické směsi je horní vnější čtverec hýždě. Před injekcí je nutné léčit dermis alkoholem. Pak musíte zadat jehlu ve 2/3 délky (kolmo k povrchu hýždě) a potom pomalu vést roztok. Pokud se v místě injekce vytvořilo těsnění, musí být použita jodová síťovina.

Triplet (výstřel z teploty), nedoporučuje se pro použití s ​​řeznou, akutní nebo toulavou bolestí v břiše.

Tyto projevy mohou naznačovat zánět slepého střeva. Užívání drogy je kontraindikováno u lidí s individuální intolerancí. Nepoužívejte podobnou kombinaci pro těhotné a kojící ženy.

Lytická směs je poměrně vážný lék, který, pokud je používán nesprávně, může způsobit katastrofální následky.

Může být použit výhradně v extrémních případech a pouze v případě, že na jeho použití nejsou kontraindikace: se závažnou intoxikací těla doprovázenou nevolností, zvracením a průjmem, kritickým zvýšením teploty a neschopností ji snížit antipyretiky.

Nevhodné použití kombinovaných léků, stejně jako nedodržování dávek a proporcí a zneužívání, je spojeno s dehydratací, záchvaty, závratě a ztrátou vědomí..

Abyste předešli výskytu nežádoucích účinků a zhoršení kvality, musíte před podáním injekce konzultovat odborníka.

Indikace indikační, papaverinové, difenhydraminové triády

Vysoká teplota způsobuje utrpení nejen u dítěte, ale také u rodičů, zejména pokud jde o injekce.

Nejběžnější kombinací snižování teploty u dětí, která se používá dříve a nyní, je analgin, papaverin a difenhydramin.

Je pravda, že v posledních letech prošlo malými změnami, o nichž budu diskutovat níže. Uvádím příklady výpočtu dávky triády při teplotě u dětí.

Injekce analginu, papaverinu, difenhydraminu pro děti

Pokud jste bojovali s vysokou teplotou, vyzkoušeli jste všechny metody fyzického chlazení (popsané v článku Co dělat při vysoké teplotě v dětském článku), dali jste antipyretika, tablety, suspenze, čípky (podrobně je popsáno v publikaci Teplota u dětí: Paracetamol nebo Nurofen, což je lepší), ale neuspělo, pak se hraje kombinace analginu, papaverinu a difenhydraminu v jedné stříkačce.

Ačkoli trojici slyší každý, podle nejnovějších protokolů o poskytování lékařské péče o děti při vysokých teplotách je difenhydramin nahrazen suprastinem (antihistinem)..

Bylo prokázáno, že použití suprastinu v této kombinaci je pro dítě bezpečnější než difenhydramin. Účinnost suprastinu (antihistinu) není nižší než difenhydramin.

Obě léky patří do skupiny antihistaminů (blokátory H1-histaminových receptorů).

Místo papavernie, někteří doporučují používat řešení drotaverine (no-shp).

Ve formě tablet lze bez dětí (drotaverin) použít pro děti od 6 let věku a ve formě roztoku nebyly provedeny žádné klinické studie o použití kojenců.

Proto se budu držet jen papaverinu. Analgin (metamizol sodný) nemá žádné alternativy, a proto zůstává v této trojici nepostradatelný.

Analgin, difenhydramin (suprastin), papaverin - dávkování pro dítě

Analgin nebo metamizol sodný pro injekce je k dispozici ve dvou dávkách: 25% - 2 ml a 50% - 2 ml. Ve většině pokynů se dávka analginu počítá na jeden rok života, bohužel i v protokolu o poskytování lékařské péče o hypertermii u dětí se zaměřují na věk.

Možná to opakuji, ale je správnější vypočítat dávku léku podle hmotnosti, zejména pokud se to týká malých dětí.

Věk rozhodně není ukazatelem specifické hmotnosti, v důsledku čehož může být léčivo příliš velké nebo nebude stačit ke snížení teploty.

Papaverin pro injekci je k dispozici v dávce 2% - 2 ml. Děti mladší než jeden rok se hlásí pouze intramuskulárně.

Dávka papaverinu pro děti od 0 do 14 let je 0,7 mg / kg - 1 mg / kg, což odpovídá 0,035 - 0,05 ml / kg. Zjednodušené schéma je 0,1 - 0,2 ml za rok života. Dětem od 15 let je předepsána dávka pro dospělé 40 mg nebo 2 ml roztoku hydrochloridu papaverinu.

Suprasitin nebo antihistin (chloropyramin hydrochlorid) se týká antihistaminů pro systémové použití. Děti mohou být použity od 1 měsíce věku. Doporučené dávkování je: od 1 měsíce do 12 měsíců 0,01 ml / kg; od 1 roku do 6 let - 0,5 ml; od 6 let do 14 let - 0,5 ml - 1 ml. Nad 14 let - 1 ml.

Pokud vaše dítě nevyčnívá mezi vrstevníky ve fyzickém vývoji, má standardní ukazatele růstu a hmotnosti, pak je jednodušší použít výpočet léku po celý rok života. Pokud máte problémy s nadváhou nebo naopak, použijte čistě výpočet léku na kilogram hmotnosti dítěte.

Třída od teploty pro děti - proporce (příklad výpočtu dávky)

Příklad výpočtu dávky triády z teploty. Vezměte 4leté dítě o hmotnosti 20 kg.

Analgin 50% - 2 ml: 20 kg * 0,01 ml / kg (0,02 ml / kg) = 0,2 ml - 0,4 ml - výpočet hmotnosti dítěte;

nebo 4 roky * 0,1 ml / rok = 0,4 ml - výpočet pro věk.

Papverin 2% -2 ml: 20 kg * 0,035 ml / kg (0,05 ml / kg) = 0,7 ml (1,0 ml) - zaměření na hmotnost;

4 roky * 0,1 ml / rok (0,2 ml / rok) = 0,4 ml (0,8 ml) - se zaměřením na věk dítěte.

Suprastin 2% - 1 ml:

Existuje pouze jedna forma výpočtu - podle věku: od 1 roku do 6 let, každý po 0,5 ml.

Ukázalo se, že za účelem snížení vysoké teploty u čtyřletého dítěte o hmotnosti 20 kg je třeba natáhnout takovou trojnásobek do jedné stříkačky: 0,4 ml dipyronu, 1 ml papaverinu a 0,5 ml suprastinu. V poměru analgin: papaverin: suprastin to bude přibližně 1: 2: 1.

Upřímně, Skalitsky Michail Alexandrovič

Zeptejte se svého lékaře na jakoukoli otázku zdarma!

+ Položit otázku

Dávkování podle věku

Pro bolest a vysokou teplotu lze analgin s difenhydraminem v komplexu použít ve formě tablet nebo injekcí.

Nedoporučujeme podávat injekci malému dítěti bez lékaře, protože dítě může mít individuální intoleranci k roztoku.

Pro výpočet dávky můžete použít tabulku:

Pro dospěléPro dětiPro dospěléPro děti
Tablety250 mg100 mg100 mg50 mg
Injekce0,3 ml0,1 ml0,2 ml0,1 ml

Je lepší připravit roztok intramuskulárně, protože gastrointestinální trakt není poškozen a komponenty začnou jednat rychleji. Existují normy hotové kompozice: Pro dospělého a dítě od 10 let, 1-2 ml / 2krát za 24 hodin, malé dítě, od 3 let na 10 kg hmotnosti 0,2 ml. Ale celkem ne více než 1 ml.

Před injekcí pečlivě přečtěte hmotnost pacienta a mg roztoku, jinak to může způsobit nenapravitelné poškození pacienta. Je lepší, aby se dítě před vstříknutím roztoku pokusilo odstranit teplotu pomocí svíček nebo jiných drog.

Přečtěte si více o tom, jak udělat injekci v hýždě, řeknou na videu:

Použití pro bílou hypertermii

To je název stavu, ve kterém má dítě kromě zvyšování počtu na teploměru bledou pokožku a končetiny a čelo dítěte jsou na dotek chladné. Taková symptomatologie je způsobena křečemi periferních cév, díky čemuž je narušen přenos tepla.

Terapeutické postupy pro tuto horečku a „červenou“ hypertermii jsou odlišné

Je důležité pít dítě teplým nápojem a jeho pokožka by měla být otírána a masírována. Při lékařském ošetření vyžaduje „bílá“ horečka přidání kombinace „Analgin + difenhydramin“ s antispasmodicemi

Protože se tři léky podávají současně, nazývá se tato směs „triáda“. Třetí lék se nejčastěji používá No-shpa, jehož účinnou látkou je drotaverin. Takový lék pomáhá eliminovat křeče krevních cév a způsobit jejich expanzi. Předepisuje se dětem starším než jeden rok..

But-shpu je často nahrazen jiným lékem s podobným terapeutickým účinkem - papaverinem. Vydává se ve 2% roztoku a používá se u dětí starších než šest měsíců. Tento nástroj účinně eliminuje křeče a rozšiřuje krevní cévy. Ve vážném stavu může lékař dítěti předepsat dexamethason nebo jiné léky..

Analgin s dávkou difenhydraminu pro injekce dítěti

Vlastnosti léků

Účinnou látkou v injekci difenhydraminu je difenhydramin. Je to antihistaminikum, které ovlivňuje receptory H1 citlivé na histamin. Ampulky obsahují 1 ml roztoku a účinná látka je přítomna v koncentraci 10 mg. Prodávají se v kartonech po 10 kusech. Difenhydramin je také k dispozici ve formě tablet 50 mg difenhydraminu v jedné tabletě..

Proč je to předepsáno společně?

Pokud jde o difenhydramin, jeho úkolem je eliminovat otoky a uvolnění hladkých svalů. Kromě toho má tento lék sedativní účinek a zabraňuje alergické reakci na zavedení směsi léčiv..

Z jakého věku?

Roztok difenhydraminu je v pediatrii povolen od 1 roku. Je-li to nutné, podejte injekci dětem ve věku 3–12 měsíců, lék je nahrazen suprastinem, protože roztok tohoto antihistaminového léčiva je přípustné intramuskulárně podávat kojencům starším než jeden měsíc.

Když nemůžete udělat injekci?

Injekce lytické směsi je kontraindikována:

  • s nesnášenlivostí na jakoukoli složku;
  • s problémy s tvorbou krve;
  • se závažnými onemocněními jater;
  • se selháním ledvin;
  • když se objeví bronchospasmus;
  • s diabetem.

Je rovněž zakázáno podávat injekci pro akutní bolest břicha, pokud diagnóza ještě nebyla stanovena (odstranění bolesti může narušit správné určení jejich příčiny a zhoršit stav dítěte).

Vedlejší účinek

Injekce Analginu spolu s difenhydraminem je schopna:

Nadměrná dávka léků způsobuje dušnost, bolest břicha, ospalost, křeče, krvácení a další nebezpečné příznaky. Dítě s předávkováním analginem difenhydraminem musí být často hospitalizováno, aby se v nemocnici zachovaly důležité funkce..

Pokud dítě ještě nemá 8 let, dávka Analginu pro něj se nejlépe vypočítá podle hmotnosti. Pro stanovení denního množství takového léčiva se hmotnost dítěte v kilogramech vynásobí 5 nebo 10. Tento výpočet přesně stanoví množství metamizolu sodného v miligramech, které je přijatelné pro konkrétní dítě..

Dávka injekce difenhydraminu je stanovena věkem dítěte:

  • Pokud je dítě ve věku od 1 do 3 let, podává se 0,5 ml léčiva, v případě potřeby však může být dávka zvýšena na 1 ml léčiva..
  • U dětí ve věku 4–6 let je dávka pro jednu injekci od 1 do 1,5 ml.
  • Ve věku 7 až 14 let se na injekci podá 1,5 až 3 ml léčiva.

Jak vstříknou?

Elena Malysheva a její kolegové v programu Living Healthy řeknou a ukážou, jak správně injikovat hýždě..

Žádost o „bílou“ hypertermii

Terapeutické postupy pro tuto horečku a „červenou“ hypertermii jsou odlišné

Je důležité pít dítě teplým nápojem a jeho pokožka by měla být otírána a masírována. Při lékařském ošetření vyžaduje „bílá“ horečka přidání kombinace „Analgin + difenhydramin“ s antispasmodicemi.

But-shpu je často nahrazen jiným lékem s podobným terapeutickým účinkem - papaverinem. Vydává se ve 2% roztoku a používá se u dětí starších než šest měsíců. Tento nástroj účinně eliminuje křeče a rozšiřuje krevní cévy. Ve vážném stavu může lékař dítěti předepsat dexamethason nebo jiné léky..

Jak nakupovat a ukládat doma?

K zakoupení injekční formy difenhydraminu a analginu potřebujete lékařský předpis. Průměrná cena krabice s 10 ampulkami každého léku na 1 ml roztoku je 25–35 rublů. Léky jsou dostupné téměř v každé lékárně..

Uchovávejte ampule doma, kde by malé děti neměly tento lék získat. Vzhledem k tomu, že roztok kteréhokoli z léků umístěných v ampuli je sterilní, je uchováván po dostatečně dlouhou dobu (doba použitelnosti je 5 let)..

Po otevření by přípravky měly být použity okamžitě. Uchovávejte lék v ampulích, pokud mají přístup k vzduchu, je povolen nejpozději 15 minut.

Všechna práva vyhrazena, 14+

V jakých případech lze kontraindikace použít?

Protože analgin a difenhydramin eliminují zánět, injekce založené na těchto lécích se podávají pro zánětlivá onemocnění. Léková směs je předepsána po operaci, s neuralgií, myalgií, patologiemi kloubů, popáleninami, játry nebo ledvinami.

Někdy při teplotě kombinujte difenhydramin, analgin a papaverin. Triplety se používají jako pohotovostní lékařská péče pro chirurgické zákroky k eliminaci bolesti svalovou relaxací kanálků, močových cest a střev..

Papaverin, difenhydramin a analgin se používají pro gynekologická urologická onemocnění. Další léková směs se používá k odstranění úzkosti a normalizaci krevního tlaku..

Někdy se Analgin s difenhydraminem kombinuje s lidokainem. Taková kombinace nezrychluje terapeutický účinek, ale zvyšuje analgetický a antiflogistický účinek.

Analgin s difenhydraminem - kontraindikace:

  • Neuralgie
  • Akutní alergie
  • Patologie oběhového systému
  • Onemocnění jater a ledvin
  • Těhotenství
  • Astma
  • Laktace
  • Chronická hyperglykémie
  • Srdeční selhání
  • Glaukom
  • Porucha močového měchýře
  • Věk do jednoho roku.

Je pozoruhodné, že difenhydramin má výrazný sedativní účinek a způsobuje ospalost. Proto se při používání antihistaminika nedoporučuje provádět činnosti, které vyžadují zvláštní pozornost.

Také se zavedením směsi difenhydraminu a analginu je zakázáno pít alkohol. Alkohol může vést k intoxikaci a kómatu.

Obecná doporučení pro injekci s metamizolem sodným

Populace dospělých pacientů250 - 500 mg dipyronu v roztokurovná se dvěma gramům
Dětství50-10 mg na kg hmotnosti dítěte nebo 0,1-0,2 ml 50% roztoku, ale na 10 kg hmotnostirovná 1,0 až 1,5 gramu

Při výběru účinné dávky pro injekce instrukce naznačuje, že by měla být brána v úvahu intenzita bolesti, úroveň symptomů horečky, skutečnost individuální citlivosti na lék. Přednost pro minimální dávky pro zmírnění bolesti a příznaků horečky. Podle pokynů se výpočet dávky roztoku, který může snížit teplotu u dětí, provádí s ohledem na hmotnost a věk dítěte..

speciální instrukce

Během léčby je důležité zvážit:

metamizol se používá opatrně při dlouhodobém užívání alkoholických nápojů au pacientů se závislostí na alkoholu (droga zvyšuje účinek ethanolu v kombinaci s alkoholem, bez ohledu na dávkování, má toxický účinek na ledviny, játra a centrální nervový systém);
Pod přísným lékařským dohledem by mělo být provedeno intravenózní podání Analginu pacientům se systolickým krevním tlakem nižším než 100 mmHg. Svatý

nebo s nestabilním krevním oběhem (na pozadí vážného zranění, infarktu myokardu atd.), se zhoršenou funkcí ledvin;
u akutní bolesti břicha se Analgin nedoporučuje používat, dokud nejsou objasněny příčiny syndromu bolesti;
Analgin neovlivňuje rychlost psychomotorických reakcí, schopnost řídit transport a další mechanismy;
v případě potřeby vyžaduje dlouhodobé užívání léčiva (déle než 5 dnů) systematické sledování složení periferní krve, aby se zabránilo možné inhibici krvetvorby;
lék se nedoporučuje déle než 5 dnů bez konzultace s lékařem;
při dlouhodobém používání může metamizol způsobit, že moč zbarví červeně, která zmizí okamžitě po vysazení léku (nemá klinický význam);
na pozadí léčby Analginem se může vyvinout agranulocytóza (projevující se zánětem sliznice ústní dutiny, hltanu, nosu, horečky, zvýšenou ESR), což vyžaduje okamžité stažení léčiva;
u pacientů s bronchiálním astmatem a pollinózou se zvyšuje riziko vzniku alergií s použitím Analginu;
novorozenci a děti do 3 měsíců věku nejsou předepisovány Analgin (vysoké riziko rozvoje renální dysfunkce);
Nemíchejte roztok Analgin s jinými léky ve stejné stříkačce kvůli nekompatibilitě s léčivem;
injekční stříkačky s dlouhou jehlou se doporučují pro intramuskulární injekce.

Pro koho je přípravek kontraindikován

Intramuskulární injekce metamizolu nejsou předepsány dětem do 3 měsíců věku s tělesnou hmotností do 5 kg, intravenózní injekce jsou zakázány od 3 do 11 měsíců. Při závažných renálních patologiích a při problémech s játry, při zvýšené reakci na léčivou látku nebo deriváty pyrazolonu je podávání roztoku dipyronu kontraindikováno. Pokyny k použití analginu při injekcích uvádějí, že onemocnění krve, kromě vyloučení dědičné hemolytické anémie, problémů s hematopoézou po léčbě cytostatiky, jakož i závažné myasthenia gravis, optické neuritidy, jsou považovány za dobrý důvod pro odmítnutí předepsat lék..

Je důležité vzít v úvahu, že během těhotenství, zejména na začátku (1 trimestr) a před porodem (po dobu 6 týdnů), se nedoporučuje užívat žádnou formu léku. I nejmenší dávka léku ohrožuje plod nebo dítě během kojení s různými genetickými abnormalitami

Stopy aktivních metabolitů analginu se nacházejí v mateřském mléce, takže pokud je to nutné, i při nejmenších dávkách budete muset po dobu léčby lékem kojení odmítnout..

Jak trojice působí na teplotu

Ne každá z jeho složek má antipyretický účinek. Hlavní složkou tohoto terapeutického činidla je Analgin. Poměrně účinně snižuje teplotu a zároveň eliminuje bolesti a bolesti.

Difenhydramin silně doplňuje antipyretické vlastnosti Analginu. Má také pozoruhodné antialergické vlastnosti a výborně odstraňuje otoky sliznice. Droga Drotaverinum má dobré antispasmodické a vazodilatační vlastnosti.

U přípravku No-shpa lze pozorovat podobný léčivý účinek jako u přípravku Drotaverin. Rozšiřuje krevní cévy, snižuje krevní tlak a odstraňuje křeče. Tyto léky pomáhají zvyšovat přenos tepla, a tak zvyšují účinek Analginu, čímž jsou výraznější.

Výše uvedená kompozice poskytuje pacientovi účinnou pomoc, i když má velmi vysokou teplotu. Další plus této drogové směsi: musí být konzumován v případě, kdy nezdravý člověk nemůže brát drogy ve formě tablet. Taková potřeba obvykle vzniká s nezkrotným zvracením, ztrátou vědomí nebo nemocným, který odmítá užívat léky uvnitř.

Injekce trojice by měla být prováděna pouze při teplotě vyšší než 38 stupňů. Používání této kompozice více než dvakrát denně je zakázáno.

Ale musíte si uvědomit, že trojice je docela vážná směs. Proto musí být používán velmi opatrně. Výše uvedené 3 léky jistě pomohou snížit teplotu, pokud je zvolíte správně. Ale v případě, že proces zánětu začíná teprve v těle, triáda sníží teplotu o 3 až 4 hodiny a teplota opět stoupne. Z tohoto důvodu se triáda používá pouze s komplexním ošetřením.

Jaké jsou kontraindikace pro použití triády z teploty? Někdy je injekce triády pacientovi kontraindikována. Teplo nelze tímto nástrojem odstranit, pokud:

  1. Pacient má vysokou teplotu a tím i bolesti břicha. Tento lék zmírňuje bolest. A pokud má pacient akutní apendicitidu, je tento terapeutický účinek směsi extrémně nebezpečný.
  2. Přítomnost alergie na jednu ze složek trojice u nezdravé osoby. Před podáním léku byste měli zkontrolovat alergickou reakci kapáním 1 kapky léku pod spodní víčko. V případě nepříjemných pocitů nebo zarudnutí je použití triády přísně zakázáno.
  3. Pokud se pacient již pokusil snížit teplotu pomocí těch látek, které vstupují do triády, povede taková akce k předávkování.

Mohu použít triádu ke snížení teploty u dětí? Triadu pro děti od teploty a její dávkování určuje lékař. Většina lékařů nedoporučuje používat tento lék k léčbě dětí, protože to může nepříznivě ovlivnit funkci ledvin a jater. V konkrétním případě se musíte poradit s kompetentním specialistou, který určí požadovanou dávku léku, pokud je to pro léčbu dítěte přijatelné. Lékaři obvykle umožňují použití triády k léčbě dětí pomocí Papaverinu. Jeho výše se vypočítává na základě věku dítěte.

Kdy použít dipyron s difenhydraminem

Analgin - odkazuje na léky proti bolesti, lze jej použít jako protizánětlivé a antipyretické. Diphenhydramin - antihistaminikum, antiemetikum a sedativum.

Kombinace těchto dvou léků je lékařem doporučována nejen v případě vysoké teploty, která sama o sobě nezmizí a nereaguje na antipyretika. Zde jsou jen některé z podmínek, za kterých je použití analginu s difenhydraminem docela vhodné:

  • ledvinové a jaterní koliky;
  • bolesti zubů (akutní);
  • zánětlivé procesy v různých orgánech a systémech;
  • stav po úrazech - silná bolest;
  • myalgie, bolest kloubů, neuralgie;
  • stav po popálení vysokého stupně;
  • období zotavení po operaci.

Upozornění: po podání dipyronového roztoku dipyronu s difenhydraminem se stav pacienta do 15 minut zlepší - bolest ustupuje, tělesná teplota se snižuje. Toto je nejrychlejší způsob, jak snížit dokonce příliš vysokou teplotu, ale toto opatření je naléhavé, naléhavé a v žádném případě terapeutické

Je třeba vědět, že podávání analginových a difenhydraminových roztoků je doprovázeno dehydratací. Aby se tomu zabránilo, lékaři doporučují, aby pacient poskytoval dostatek vody - ihned po podání dipyronu s difenhydraminem musí pacient vypít alespoň 500 ml vody.

4Jak vzít dipyrol s analginem

Pokud tyto léky užíváte správně, bude z nich mít pozitivní účinek. Před použitím je však lepší poradit se s lékařem, který vám řekne, jak správně chovat léky.

Před použitím Analgin a Diphenhydramine se poraďte s lékařem.

Jak podat injekci

Užívání těchto léků je výhodné ve formě injekcí. V tomto případě je snazší a bezpečnější vypočítat dávku a gastrointestinální trakt nebude ovlivněn..

Pro děti starší 14 let a dospělé se v jedné stříkačce smíchá 0,3 ml dipyronu a 0,2 ml difenhydraminu.

Pro intramuskulární podávání léčiv existuje standardní schéma:

  1. Před otevřením jsou ampule otřeny roztokem alkoholu.
  2. Nejprve se injekční stříkačka naplní analginem, poté difenhydraminem.
  3. Třepací směs se nedoporučuje..
  4. Lék se podává co nejpomaleji.

Během injekce se směs Analginu a difenhydraminu podává co nejpomaleji.

Můžu pít

Pokud není možné podat injekci, může být léčivo naředěno vodou nebo ve formě tablet. Roztok má hořkou pachuť, ale na rozdíl od tablet je terapeutický účinek mnohem rychlejší.

Svíčky

Pro mnohé jsou čípky s aktivními složkami analginu a difenhydraminu bezpečným a cenově dostupným lékem. Čípky mají protizánětlivý účinek. Tento nástroj je doprovázen podrobnými pokyny popisujícími správné dávkování a dávkovací režim v závislosti na věku pacienta.

Čípky s analginem a difenhydraminem mají protizánětlivý účinek.

Kontraindikace a vlastnosti použití kompozice

Triáda z vysoké teploty má kontraindikace. Lytická směs se nepoužívá, pokud:

  • pacient má řeznou nebo akutní toulavou bolest břicha, což může být známkou apendicitidy;
  • přítomnost alergické reakce u pacienta na jakoukoli složku trojice;
  • pacient již užíval lék před injekcí, který zahrnuje Analgin - předávkování tímto přípravkem je velmi nebezpečné.

Již bylo řečeno, že třídění se doporučuje pouze v nouzových situacích. Nejvyšší biologická dostupnost léčiva je zajištěna intramuskulární injekcí.

Obvykle se injekce podává v případech, kdy je stav pacienta kritický (teplota neúnavně stoupá) a není možné ho okamžitě dopravit do zdravotnického zařízení.

Tato skladba po dobu patnácti minut:

  1. normalizuje teplotu;
  2. zabránit vzniku alergické reakce;
  3. zmírnit doprovodnou bolest.

Při vážné nemoci může samozřejmě horečka opět stoupnout po 1-2 hodinách. Pacient však bude mít tento úsporný čas, během kterého sanitní tým definitivně dorazí a doručí ho do nemocnice.

Jak připravit lytickou směs pro děti

Vysoká teplota je pro kojence velmi nebezpečná. Pokud to nesnížíte včas, dítě má někdy horečnaté záchvaty. Pokud je stav dítěte kritický, doporučuje se zavolat sanitku. Když rodiče nemají takovou příležitost, dávají mu lytickou směs.

Co je to lytická směs??

Několik léků je smícháno v jednom léku nebo roztoku, aby se okamžitě snížilo teplo. Tato kompozice má název - lytická směs pro děti.

Používá se, když potřebujete horečku „svrhnout“. Antipyretikum by nemělo být dáno dítěti, pokud má teplotu 38 ° C. Podobný indikátor ukazuje adekvátní reakci těla na virový útok.

Indikace pro použití

Směs lithia pro děti citlivá na teplotu se používá k rychlému zmírnění závažného stavu pacienta. Používá se, když je horečka vyšší než 38 ° C a všechna ostatní antipyretika nedala očekávaný výsledek..

Pokud horečka způsobuje záchvaty, podává se dětem lytická směs. Rodiče by měli pečlivě prověřit stav nemocného dítěte. Pokud má horečku a jeho nohy a paže jsou chladné a jeho kůže je příliš bledá, musíte okamžitě podat lék.

Struktura

Ambulance lékaři obvykle používají k injekcím lithický účinný prostředek, když potřebují rychle „snížit“ příliš vysokou teplotu. Klasické složení této komplexní přípravy se skládá ze tří hlavních složek. Každá z nich usnadňuje stav pacienta.

Složení lytické směsi:

Jeho podíl je 50% zbytku. Je to antipyretické analgetikum.

Zvyšuje aktivitu Analgin. Jeho podíl je 1% zbytku. Jedná se o antihistaminikum, které zmírňuje alergickou reakci. Navíc má sedativní účinek. Může být nahrazen Suprastinem nebo Tavegilem.

Antispasmodikum, které rozšiřuje krevní cévy. Patří do skupiny opiových alkaloidů. Zvyšuje přenos tepla, snižuje riziko záchvatů. Její část tvoří pouze 0,1% z celkového složení. Může být nahrazen bez oštěpu.

Důležité! Když se kombinují společně v jedné směsi, tyto léky netvoří žádné nové složení. Zvyšují pouze vzájemnou činnost. Všechny složky lytického činidla nevyléčí žádné onemocnění. Pouze společně zmírňují akutní příznaky zánětlivého procesu, to znamená rychle „srazí“ horečku.

Injekce

Injekce, včetně dvou nebo tří léků najednou, se podávají dětem starším než tři roky, ne více než jednou za 6 hodin, až do tří let - jednou za 24 hodin. Používají se, pokud antipyretické sirupy a svíčky nepomáhají dítěti. Intramuskulární injekce. Ke zlepšení dojde po 10 minutách.

Analgin s difenhydraminem

Děti do 1,5 roku mají často horečku při injekcích dvou léků - Analgin a Diphenhydramine. Společně mají tyto léky rychlý účinek snižující horečku..

Složení dětské lytické směsi (do 1,5 roku):

  1. Analgin: 10 mg krát hmotnost v kg.
  2. Difenhydramin: 0,1 ml.

Injekční injekce je jednoduchá: je třeba vzít injekční stříkačku 2 ml nebo 5 ml a z ampule vytáhnout potřebné množství léku. Vstřikování se provádí do horního vnějšího kvadrantu hýždě. Jehla vstupuje do svalu kolmo. Lék se podává hladce a velmi pomalu..

Triplet - analgin, difenhydramin, papaverin

Triplety jsou připraveny ze tří léků. U dětí do 12 měsíců a dětí po jednom roce je složení této směsi mírně odlišné. S věkem se množství účinných látek zvyšuje..

Třída pro děti do 12 měsíců:

  1. Analgin (50%): 10 mg je násobeno hmotností dítěte.
  2. Difenhydramin (2%): 0,1 ml.
  3. Papaverin (2%): 0,1 ml.

Kolik ml každého léku se užívá pro směs pro děti po 1 roce:

  1. Analgin (50% roztok metamizolu sodného): 0,1 ml se znásobí věkem.
  2. Difenhydramin (2%): 0,1 ml se vynásobí věkem.
  3. Papaverin (2%): 0,1 ml se vynásobí věkem.

Důležité! Léčivou směs nelze připravit okem. Je nutné přesně dodržovat proporce. U dětí do jednoho roku se dávka vypočítá na základě tělesné hmotnosti a po roce - podle počtu žitých celých let.

Analgin, Paracetamol, Suprastin (Tavegil, Fenistil)

Triplety jsou také připravovány pomocí Suprastinu nebo Tavegilu. Tyto léky mají antialergické účinky. Používají se ke zmírnění toxicity při zánětlivém procesu..

Recept na směs:

  1. Analgin: 0,1 ml násobí počet celých let.
  2. Paracetamol: 0,1 ml násobí počet celých let.
  3. Suprastin: 0,1 ml násobí počet celých let.

Před vstříknutím ampulky ji musíte nějakou dobu držet v ruce, aby se zahřála. Podávaný lék by měl mít tělesnou teplotu. Injekční stříkačka se používá pouze na jedno použití. Znovu použit. Všechny složky směsi jsou smíchány v jedné stříkačce..

Analgin, difenhydramin, No-spa

Místo toho si Papaverine smí vzít No-shpa. Tento lék také vykazuje antispasmodickou a vazodilatační aktivitu..

Lytická směs - výpočet dávky pro děti:

  1. Analgin: 0,1 ml krát věk.
  2. Difenhydramin: 0,1 ml mnohonásobný věk.
  3. No-spa: 0,1 ml znásobit věk.

Důležité! Směs lithia z teploty je velmi výkonným nástrojem pro odstranění teploty blesku. Může způsobit alergickou reakci. Předběžně zkontrolujte, jak bude tělo reagovat na lék: několik kapek směsi se aplikuje na pokožku obličeje. Pokud nedochází k zarudnutí nebo podráždění, může být podána injekce.

Doma se nedoporučuje, aby si odborník podával injekce samostatně. Je lepší zavolat sanitku doma. Před příjezdem lékaře může být dítěti podáno hodně nápoje..

Tablety

Léčba lytické horečky není nutná ve formě injekcí. Pokud je dítě při vědomí, nemá zvracení, může dávat pilulky. Dříve by měly být rozdrceny na prášek. Omyté vodou.

Je pravda, že zlepšení přijde až po 30 minutách. Pacient bude mít horečku, bude se potit hodně a bude chtít spát. Ujistěte se, že si vyměníte mokré oblečení a změníte dětské pyžamo.

Analgin, Paracetamol, Suprastin

Dítě starší tří let může dostat směs tablet. Předběžná příprava by měla být připravena, tj. Rozdrtit tablety na prášek.

Lytická směs pro dítě v tabletách (z celé části):

Prášek se nalije do lžíce a smíchá se s malým množstvím vařené vody. Léčivá směs se omyje teplým čajem nebo kompotem.

Analgin, Paracetamol, No-spa

Pokud Papaverine není v lékárničce, může být nahrazen No-spee. Dávka stejných léků se nemění.

Lytická směs pro děti - dávkování léku v tabletách (z celé části):

Doporučuje se používat Analgin k uvolnění tepla. Tento lék může dráždit stěny žaludku a vést k silné bolesti břicha a průjmu..

Baralgin, Papaverine, Suprastin

Dávkování léku je předepsáno lékařem na základě závažnosti onemocnění a věku dítěte. Můžete dát svým dětem pouze minimální dávky léku. Například: dospělý z horečky najednou dostane jednu celou tabletu každého léku.

Lytická směs pro děti - složení (z celé části):

Před použitím prostředků z drcených tablet se doporučuje poradit se s lékařem. Nadměrné dávkování není povoleno. Pokud po 6 hodinách horečka nezmizí, můžete znovu použít lék ve stejných proporcích.

Tabulka použití lytické směsi

Tabulka maximální dávky lytické směsi:

Váha (kg36101214šestnáctosmnáctdvacet
Jedna dávka, ml0,3 - 0,450,6 - 0,91,0 - 1,51,2 - 1,81.4 - 2.11,6 - 2,41,8 - 2,72,0 - 3,0
Denní dávka, ml1,2 - 1,82,4 - 3,64,0 - 6,04,8 - 7,25,6 - 8,46,4 - 9,67,2 - 10,88,0 - 12,0

Interakce s jinými prostředky

Někdy se spolu s analginem a difenhydraminem Novocaine zavádí do složení lytické směsi. Tento lék má analgetický účinek a snižuje intenzitu zánětlivého procesu. Novokain je často příčinou alergické reakce. U dětí by neměl být předepisován jako antipyretikum..

Lytická směs není předepsána, pokud již byly difenhydramin nebo analgin použity jako samostatné přípravky. Dvojitá dávka stejného léku může způsobit nežádoucí komplikace..

Vedlejší účinky a kontraindikace

Užívání drog bez souhlasu pediatra může vést k vedlejším komplikacím. Analgin někdy vede k rozvoji akutní gastritidy, která je doprovázena bolestí v žaludku a průjmem. Někdy má dítě vyrážku na kůži, zvracení, křeče.

Pokud jste alergičtí na aktivní složky jednoho z léků, měli byste přestat používat celou kompozici.

Směs lithia nelze použít v těchto případech:

  • s akutní bolestí břicha, pokud existuje možnost apendicitidy;
  • s alergiemi na složky směsi;
  • děti do 6 měsíců;
  • 3 hodiny po užití přípravků s Analginem v kompozici.

V případě předávkování se u dítěte může objevit zvracení, prudký pokles teploty, potíže s dýcháním. V takovém případě by mělo být používání léčiv zastaveno. Dítě se umývá žaludkem a vypije se velké množství tekutiny. Nezapomeňte dát sorbent (aktivní uhlí nebo smecta).

Pokud dojde ke křečím, zavolejte sanitku.

Dr. Komarovsky na lytické směsi

Dr. Komarovsky věří, že horečka se nejlépe sníží injekcí. Při vysokých teplotách tělo trpí nedostatkem tekutin. Krevní zásobení je soustředěno pouze v životně důležitých orgánech. Střevní absorpce zpomaluje střeva.

  1. Během horečky musí být dítě často opilo.
  2. Vzduch v místnosti by měl být chladný.
  3. Nezabalujte dítě vysokou horečkou.
  4. Oblečení by mělo být volné..
  5. Pokud se dítě potí, je třeba prádlo vyměnit za suché.

Kompatibilita Analgin a Drotaverinum

Analgin a drotaverin jsou léky, které lze použít společně při zvýšených teplotách. Léky zmírňují celkový stav, odstraňují bolest a zlepšují spánek. Složení triády tradičně zahrnuje difenhydramin nebo paracetamol pro zvýšení účinnosti.

Analgin akce

Analgin se nejčastěji používá k odstranění bolesti. Lék inhibuje cyklooxygenázovou aktivitu a syntézu prostaglandinů. V důsledku toho se zastaví uvolňování látek, které při vystavení nervovým zakončením způsobují tvorbu specifických impulsů. Signály do mozku normálně vyvolávají bolest.

Analgin přerušuje produkci impulsů, ale neodstraňuje příčinu nepohodlí.

Lék má slabý protizánětlivý účinek. Lék způsobuje odtok krve z poškozené oblasti v důsledku inhibice syntézy prostaglandinů. Snižuje se podráždění tkání. Dochází k poklesu teploty.

Drotaverinová akce

Drotaverin má analgetický účinek, ale není to způsobeno přerušením dodávky bolestivých impulzů, ale uvolněním hladkých svalů. Lék může být použit ke křečím a obstrukcím. Tento lék zlepšuje oběh všech tělesných tekutin tím, že rozšiřuje lumen cest. Pacienti si uvědomují, že trávení je usnadněno. Relaxace svalů nepřímo způsobuje vazodilataci, což vede ke snížení krevního tlaku.

Mohu brát Analgin a Drotaverin současně?

Drotaverin a Analgin mohou být použity společně v nepřítomnosti specifických kontraindikací nebo nesnášenlivosti složek směsi.

Indikace pro současné použití

Sdílení drog je vhodné pro podmínky, které jsou doprovázeny přetrvávající horečkou. Použití kombinací se používá v případech, kdy není možné snížit teplotu jinými prostředky. Nedoporučuje se používat léky, pokud ukazatele nepřesahují + 38,5 ° C. Užívání antipyretik může poskytnout dočasnou úlevu, ale může vést k dalšímu zhoršení příznaků, protože teplo pomáhá v boji proti patogenům.

Kombinace se používá v terapii v následujících stavech, které jsou doprovázeny horečkou:

  • různé zánětlivé procesy;
  • infekční choroby;
  • palpitace;
  • bolest svalů, nepohodlí v břiše (včetně během vyprazdňování), nepohodlí při močení, záchvaty migrény;
  • poškození nervových vláken;
  • vysoký krevní tlak: směs se tradičně používá nouzovými lékaři v případě hrozícího prudkého skoku v krevním tlaku; se zvyšujícím se tlakem jsou preferované formy injekční ampule, protože látky vstupují do krevního oběhu rychleji;
  • respirační poruchy spojené s alergickými reakcemi;
  • patologie kardiovaskulárního systému.

Publikace O Astmatu