Složení ACC v tabletách obsahuje účinnou složku acetylcystein a léčivo také obsahuje další složky: bezvodou kyselinu citronovou, bezvodý uhličitan sodný, hydrogenuhličitan sodný, mannitol, bezvodou laktózu, citrát sodný, kyselinu askorbovou, sacharin sodný, příchuť.

Prášek ACC obsahuje acetylcystein jako účinnou složku a další složky: sacharózu, kyselinu askorbovou, sacharinát sodný, aroma.

Formulář vydání

Vyrábí se přípravek ACC 100 (ACC pro děti) a ACC 200 (pro dospělé pacienty).

Tento léčivý přípravek je dostupný ve formě šumivých tablet, jakož i ve formě granulí, které se používají k použití roztoku. Bílé tablety mají na jedné straně aroma ostružin. Může být zaznamenána mírná vůně síry. Tablety se používají k přípravě roztoku - průhledného, ​​s aroma ostružin.

Granule jsou bílé, jednotné, mají vůni medu a citronu nebo pomeranče. Granulát je obsažen ve fóliových sáčcích, v kartonovém balení po 20 sáčcích.

farmaceutický účinek

Wikipedia naznačuje, že látka acetylcystein je derivátem aminokyseliny cysteinu. Vytváří mukolytický účinek, pod jeho vlivem je usnadněn proces vypouštění sputa, protože látka přímo ovlivňuje reologické vlastnosti sputa. Jeho účinek je spojen se schopností přerušit disulfidové vazby mukopolysacharidových řetězců, v důsledku čehož dochází k depolymeraci mukoproteinů sputa. V důsledku toho klesá viskozita sputa.

Léčivo je také aktivní, pokud má pacient hnisavé sputum..

Anotace také obsahuje informaci, že ACC poskytuje antioxidační účinek spojený se schopností reaktivních sulfhydrylových skupin neutralizovat oxidační radikály navázáním na ně. S ohledem na to se zvyšuje ochrana buněk proti oxidaci, ke které často dochází během zánětlivých reakcí..

Acetylcystein také aktivuje glutathion, který je důležitou součástí antioxidačního systému a chemické detoxikace těla..

Pokud se ACC používá k prevenci, závažnost a četnost exacerbací u lidí trpících cystickou fibrózou a chronickou bronchitidou je výrazně snížena..

Farmakokinetika a farmakodynamika

Je zaznamenána vysoká úroveň absorpce léčiva. Metabolismus se vyskytuje v játrech, přičemž se tvoří aktivní metabolit - cystein, cystin, diacetylcystein, smíšené disulfidy.

Při perorálním podání je úroveň biologické dostupnosti 10% (protože je zaznamenán výrazný účinek prvního průchodu játry). Maximální plazmatická koncentrace je pozorována po 1-3 hodinách. S krevními bílkovinami se váže na 50%.

Vylučuje se močí ve formě inaktivních metabolitů. Poločas je 1 hodina, pokud má pacient zhoršenou funkci jater, lze jej prodloužit až na 8 hodin.

Prochází placentou, neexistují žádné údaje o průniku přes BBB.

Indikace pro použití

Jsou uvedeny následující indikace pro použití tohoto léku:

Kontraindikace

Takové kontraindikace jsou známé pro všechny formy léku:

Opatrnost je předepsána u pacientů s anamnézou žaludečního nebo duodenálního vředu, histaminové intolerance (nelze použít po dlouhou dobu), bronchiálního astmatu, jícnových varixů, obstrukční bronchitidy, onemocnění nadledvin, arteriální hypertenze, jater a / nebo jater.

Další kontraindikace pro šumivé tablety 200 mg:

  • nedostatek laktázy, nesnášenlivost laktózy;
  • malabsorpce glukózy-galaktózy;
  • věk pacienta do 2 let;

Další kontraindikace pro granule:

  • nesnášenlivost fruktózy;
  • nedostatek sacharózy / isomaltázy;
  • nedostatek glukózy-galaktózy;
  • věk pacienta do 6 let.

Vedlejší efekty

V průběhu léčby lze zaznamenat takové nežádoucí účinky:

Návod k použití ACC (způsob a dávkování)

Lék ve šumivých tabletách nebo granulích v sáčcích musí být užíván perorálně a současně musí dodržovat dávku uvedenou v návodu. Po jídle musíte pít.

Prášek ACC, návod k použití

Pokyny pro prášek ACC 100 mg stanoví, že produkt by měl být rozpuštěn v půl sklenici vody a poté jej okamžitě vypít. Děti od dvou do šesti let dostávají 200-300 mg léku denně ve 2-3 dávkách. Pediatričtí pacienti ACC ve věku 6 až 14 let dostávají 300 - 400 mg denně ve 2-3 dávkách. Pacienti po 14 letech dostávají 400-600 mg léčiva denně ve 2-3 dávkách. Lidé trpící cystickou fibrózou, jejichž hmotnost je větší než 30 kg, mohou dostávat až 800 mg drogy denně. V takovém případě je třeba vzít v úvahu všechny kontraindikace.

Pokud mluvíme o akutním onemocnění bez komplikací, pak může pacient dostat lék bez lékařského dohledu nejdéle pět dnů. U chronických onemocnění by měla být délka léčby stanovena lékařem..

Pokyny pro použití ACC pro děti

200 mg tablety nebo prášek pro děti se používá zřídka. Tento lék je předepsán pro děti od 6 let. ACC 100 mg prášek pro děti se používá od 2 let, dávkování by měl předepisovat lékař.

Šumivé tablety se rozpustí v 1 polévkové lžíci. vodu, můžete pro tento účel použít také čaj nebo džus.

Před užitím 200 mg prášku je třeba poznamenat, že další hojný nápoj může zvýšit mukolytický účinek léčiva. Způsob použití 200 mg prášku závisí na doporučeních lékaře..

ACC pro kašel se nachlazením lze vzít do 5-7 dnů. Pokud lék během tohoto období nepomůže při kašli, musíte se poradit s lékařem, který vám dá doporučení, jak vzít ACC do sáčků.

Je důležité zvážit, jak pít 200 mg prášku pro cystickou fibrózu a chronickou bronchitidu: v tomto případě trvá léčba déle.

Předávkovat

Pokud pacient užíval acetylcystein v dávce vyšší než 500 mg za den, může se u něj projevit předávkování, proto byste měli striktně dodržovat předepsaný léčebný režim. V tomto případě se u pacienta může objevit zvracení, průjem, pálení žáhy a bolest břicha. V případě předávkování se provádí symptomatická terapie..

Interakce

V případě současného podávání acetylcysteinu a prostředků proti kašlu se suchým kašlem může být reflex kašle potlačen a v důsledku toho je zaznamenána kongesce sputa..

V případě současné léčby antibiotiky (tetracykliny, peniciliny, cefalosporiny) lze zaznamenat jejich interakci s thiolovou skupinou acetylcysteinu. V důsledku toho je antibakteriální aktivita těchto léčiv snížena. Je důležité se tomuto efektu vyhnout, pro který je třeba dodržovat interval mezi minimálně 2 hodinami mezi dávkami antibiotik a acetylcysteinu.

Při současném použití s ​​vazodilatačními léky a nitroglycerinem se vazodilatační účinek posledně jmenovaných může zvýšit.

Podmínky prodeje

Droga se prodává v lékárnách na předpis.

Podmínky skladování

Skladujte granule a tablety při t ne vyšší než 25 ° C, uchovávejte mimo dosah dětí.

Skladovatelnost

Doba skladování - 3 roky.

speciální instrukce

Při použití acetylcysteinu byly velmi vzácně zaznamenány případy vzniku závažných alergických projevů. Pokud po aplikaci léku dojde u pacienta ke změnám na kůži nebo na sliznicích, měli byste okamžitě vyhledat lékaře. Současně je léčba zastavena.

Před zahájením léčby byste měli vědět, jak připravit roztok, ve kterém voda rozpouští granule a tablety. Jak naředit 200 mg ACC závisí na předepsaném léčebném režimu. Granule se zpravidla rozpouští a postupně je míchají v jedné lžičce. horká voda. Pijte řešení musí být také horké. Doporučuje se ředit léčivo ve skleněné misce.

Je třeba vzít v úvahu nejen kašel při užívání léku, ale také opatrnost při užívání léku u pacientů s obstrukční bronchitidou a bronchiálním astmatem. Je důležité neustále sledovat bronchiální obstrukci.

Droga se doporučuje užívat až osmnáct hodin, před spaním se nedoporučuje pít lék přímo.

Pacienti s diabetem by si měli být vědomi, že sacharóza je obsažena ve složení léčiv..

Během léčby drogou může pacient řídit vozidla nebo pracovat s nebezpečnými mechanismy.

ACC junior sirup: návod k použití

Léková forma

20 mg / ml perorální roztok

Struktura

1 ml perorální roztok obsahuje

účinná látka: acetylcystein 20 mg,

pomocné látky: methylparaben, benzoát sodný, edetát disodný, sacharin sodný, karmelóza sodná, 10% roztok hydroxidu sodného, ​​třešňová příchuť, čištěná voda.

Popis

Průhledné, bezbarvé, lehce viskózní řešení s vůní třešní.

Farmakoterapeutická skupina

Léky pro léčbu nemocí dýchacího systému. Léky pro léčbu symptomů nachlazení a kašle. Expektoranční přípravky. Mukolytika. Acetylcystein.

ATX kód R05 CB01

Farmakologické vlastnosti

Farmakokinetika

Po perorálním podání se acetylcystein rychle vstřebává z gastrointestinálního traktu a metabolizuje se v játrech na cystein, farmakologicky aktivní metabolit, jakož i diacetylcystein, cystin a různé smíšené disulfidy..

Vzhledem k vysokému účinku „first pass“ přes játra je biologická dostupnost acetylcysteinu velmi nízká (přibližně 10%).

Maximální koncentrace v plazmě je dosažena za 1 až 3 hodiny Maximální koncentrace v cysteinu v metabolitu je asi 2 μmol / L. Vazba acetylcysteinu na plazmatické proteiny je přibližně 50%.

Acetylcystein se vylučuje ledvinami téměř výhradně ve formě inaktivních metabolitů (anorganické sírany, diacetylcystein)..

Plazmatický poločas je přibližně 1 hodina a je určen hlavně biotransformací v játrech. Zhoršená funkce jater tedy vede k poločasu až 8 hodin.

Farmakodynamika

Acetylcystein je derivát aminokyseliny cystein. Acetylcystein má sekretolytický a sekreční motorický účinek v dýchacích cestách. Acetylcystein rozkládá disulfidové vazby mezi mukopolysacharidovými řetězci a má depolymerační účinek na řetězce DNA (s hnisavým sputem). Díky těmto mechanismům se snižuje viskozita sputa..

Alternativní mechanismus acetylcysteinu je založen na schopnosti jeho reaktivní sulfhydrylové skupiny vázat chemické radikály a tím je neutralizovat.

Acetylcystein zvyšuje syntézu glutathionu, což je důležité pro detoxikaci toxických látek. Je to protijed na otravu paracetamolem.

Při profylaktickém použití má acetylcystein ochranný účinek na frekvenci a závažnost exacerbací bakteriálních infekcí, která byla zjištěna u pacientů s chronickou bronchitidou a cystickou fibrózou.

Indikace pro použití

Secretolytická terapie pro akutní a chronická onemocnění průdušek a plic, doprovázená zhoršenou tvorbou a vylučováním sputa.

Dávkování a podávání

Lék ACC junior je roztok pro perorální podání po jídle.

ACC® Junior se užívá s odměrnou stříkačkou v balení.

10 ml roztoku odpovídá 2 naplněným odměrným stříkačkám.

Dospělí a adolescenti starší 14 let: 10 ml roztoku 2–3krát denně (což odpovídá 400–600 mg acetylcysteinu denně).

Děti a dospívající ve věku 6 až 14 let: 10 ml roztoku 2krát denně (odpovídá 400 mg acetylcysteinu denně).

Děti ve věku 2 až 5 let: 5 ml roztoku 2-3krát denně (což odpovídá 200-300 mg acetylcysteinu denně).

Při krátkodobém nachlazení trvá kurz 4–5 dní. U dlouhodobých onemocnění určuje průběh léčby lékař.

Použití odměrné stříkačky:

1. Otevřete uzávěr láhve tak, že jej zatlačíte a otočíte proti směru hodinových ručiček;

2. Vyjměte zátku s otvorem ze stříkačky, vložte ji do hrdla láhve a úplně ji zatlačte. Zátka je určena k připojení stříkačky k lahvičce a zůstává v hrdle lahvičky;

3. Stříkačku pevně zasuňte do zátky. Opatrně otočte láhev dnem vzhůru, zatáhněte píst stříkačky dolů a naplňte požadovaný počet mililitrů roztoku. Pokud jsou v roztoku viditelné vzduchové bubliny, stiskněte píst až na doraz a naplňte stříkačku. Vraťte láhev do původní polohy a vyjměte stříkačku.

4. Roztok ze stříkačky by měl být nalit na lžíci nebo přímo do úst dítěte (v lícní oblasti, pomalu, aby dítě mohlo roztok řádně spolknout), zatímco by roztok měl brát, měl by být ve svislé poloze (postavení / poloha vsedě);

5. Po použití stříkačku propláchněte čistou vodou..

Účinný vysokorychlostní sirup proti kašli pro děti v ACC: návod k použití

Nejčastějším problémem, kterému může dítě jakéhokoli věku čelit, je kašel..

Moderní léčiva nabízejí mnoho prostředků zaměřených na boj proti tomuto příznaku ve velkém množství. ACC Syrup je lídrem v tomto seznamu.

Tento článek obsahuje pokyny pro použití sirupu proti kašli ACC pro děti, průměrné ceny v lékárnách a rodičovské recenze o dětském léku.

Popis léku, složení, uvolňovací formy

Lék ACC je mukolytický sirup s protizánětlivým účinkem. K dispozici v Německu a Slovinsku..

Hlavní účinnou látkou je acetylcystein. Pomocné - benzoát sodný, edetát disodný, sacharin, chuť a voda.

Roztok má viskózní konzistenci a výraznou třešňovou chuť.

Odměrka a injekční stříkačka pro dávkování léčiva jsou součástí skleněné láhve léku.

Pokud nevíte, jaké jsou příznaky a příčiny, jak léčit mononukleózu u dětí, přečtěte si náš článek..

Jaká antibiotika se používají pro cystitidu u dětí? Více podrobností v této publikaci..

V tomto materiálu jsou diskutovány příznaky tuberkulózy u dětí. Zjistit více!

Při jmenování

ACC se používá k léčbě onemocnění spojených s kašlem a sputem. Při předepisování léků k léčbě se lékaři zaměřují na rušivé příznaky.

Může dojít ke zvýšení tělesné teploty, bolestivosti v krku a plicích. Je přítomen suchý kašel.

Indikace pro použití ACC:

    zápal plic;

různé formy bronchitidy;

astma, plicní absces;

Při poslechu dýchání dítěte je detekováno sípání a prodlužování dechu. Použití látek na bázi acetylcysteinu je nejdůležitější.

Kontraindikace

Před užitím byste se měli seznámit s kontraindikacemi tohoto léku:

    onemocnění gastrointestinálního traktu;

věk až dva roky;

individuální nesnášenlivost fruktózy;

alergická reakce na acetylcystein.

Opatrnost je důležitá, pokud je u pacienta diagnostikována křečová žíla v jícnu, ledvinách a játrech, arteriální hypertenze atd..

Použití léku je přísně kontraindikováno u všech typů krvácení, zejména z dýchacích cest.

Jak rychle se efekt objeví

Účelem účinných látek roztoku léčiva je ničit chemické složení buněk sputa. To snižuje zánět..

Kašel se stává produktivním již ve 4. až 5. dni léčby. Týden po zahájení léčby se objeví významná zlepšení. Někdy do této doby je kašel úplně pryč.

Doporučení dávkování

Pro správné dávkování léčiva se používá odměrná stříkačka a sklenice připojená k sirupu.

100 mg účinné látky je odměrkou. Takový objem bude obsahovat 5 ml kapaliny. Podle toho je 200 mg v půl sklenici a 400 v plné sklenici.

Při dávkování vezměte v úvahu, že stříkačka obsahuje 5 ml léčiva. Pro každou věkovou kategorii platí omezení množství sirupu.

V intervalu od 2 do 5 let mohou být dětem podávány 5 ml sirupu 2-3krát denně. Ve věku 6 až 14 let jsou povoleny 3 dávky po 5 ml, nebo můžete užívat 10 ml dvakrát denně.

Po 14 letech je maximální denní dávka 30 ml, počet schůzek předepisuje lékař.

Metody recepce

Užívání léku znamená soulad s algoritmem působení. Nejprve musíte změřit správné množství sirupu. Poté se lék podá dítěti jakýmkoli pohodlným způsobem..

Pravidla pro užívání drogy:

    sejměte ochranný kryt a vytvořte otvor v hrdle láhve;

naplňte obsah lahvičky do injekční stříkačky;

vložte stříkačku do lícní oblasti dítěte;

po použití stříkačku umyjte.

Děti jsou s užíváním drogy pozitivní. Sirup má příjemnou chuť a třešňovou chuť. Ale někdy existují výjimky z tohoto pravidla.

Interakce s jinými látkami

Acetylcystein je nekompatibilní s jinými léky proti kašli. Současně je možné přetížení sputa, což zpožďuje léčbu.

Při současném jmenování ACC s antibiotiky je mezi dávkami pozorován interval 2 hodin. Jinak se antibakteriální účinek může snížit..

Výjimkou jsou Loracarbef a Cefixim. Je nežádoucí kombinovat sirup s nitroglycerinem. Je plná vazodilatace.

Předávkování a vedlejší účinky

Vedlejší účinky se neobjeví, pokud je pozorováno dávkování léku. Pokud je dávka překročena, jsou zaznamenány zvracení, nevolnost, stolice a bolest v břiše.

V případě předávkování je nutný výplach žaludku a symptomatická terapie.

S individuální nesnášenlivostí ke složkám léku se může vyvinout Quinckeho edém nebo šokový stav. Ale k tomu dochází jen zřídka..

Cena, analogy, skladovatelnost

Náklady na ACC v Rusku jsou přibližně 270 rublů. V některých oblastech může cena dosáhnout 310 rublů.

Podobné léky existují - jedná se o bromhexin, Gedelix a Fluimucil.

Tento léčivý přípravek by měl být uchováván na místě nepřístupném pro děti. Teplota by neměla přesáhnout 25 stupňů.

Trvanlivost uzavřeného sirupu je 2 roky. Po otevření se doba skladování výrazně zkrátí - pouze 10 dní.

O tom, jak a jak léčit recidivující obstrukční bronchitidu u dětí, se dozvíte v publikaci.

Infekční gastritida u dětí: co to je, jak léčit nemoc? Zde najdete odpověď.

Příznaky chronické adenoiditidy u dětí jsou uvedeny v tomto článku..

Recenze

ACC je také schopen bojovat se zbytkovým typem kašle. Více názorů na lék je pozitivní.

    Karina: „Dala sirupu dítěti na doporučení lékaře. Průběh léčby byl pět dní. Během této doby všechny příznaky nemoci úplně zmizely. Dítě si vzalo lék bez problémů. “

Ekaterina: „Droga je účinná, ale nákup není vůbec ziskový. Jedna láhev stačí pouze pro léčbu. Doba použitelnosti otevřené láhve je pouze 10 dní. To je velmi malé. Musíte zahodit zbytky. “

Irina: „Léčila jsem je za kašel na dcery 2 a 5 let. Nejmladší dcera sirup nevyplivla, jako tomu bylo dříve u jiných prostředků. Znatelný účinek byl pozorován po pěti dnech podávání. Dobrý lék, který pomáhá! “

ACC sirup je účinný a stále populární, ačkoli má levnější analogy.

Většina lidí dává přednost použití osvědčených drog..

Dávkování a použití ACC pro děti podle pokynů a v souladu s recenzemi použití

Hodnocení: Žádné hodnocení

Hlen produkovaný epitelovými buňkami je silným ochranným prostředkem proti infekčním agens a chemickým dráždivým látkám. Zakrývá sliznice, chrání před vnějšími vlivy. Hlen obsahuje protilátky, které neutralizují mikroorganismy. Se zánětem funguje mechanismus sebeobrany a zvyšuje se tvorba hlenu. To platí také pro zánětlivou patologii dýchacího systému..

Elementární nachlazení a těžká pneumonie se vždy projevují kašlem - jediný způsob, jak se zbavit vyčerpaného sputa, které již obsahuje produkty rozpadu, živé mikroorganismy a desquamované buňky. Ale kašel kašel je jiný. Na začátku nemoci obsahuje hlen velké množství bílkovin a hustota sputa je vysoká. Vyčistí si hrdlo nebo se vůbec neodstraní. Ale takový hlen sám se může stát dalším zdrojem infekce..

Farmaceutický průmysl vyvinul mnoho účinných léků, které pomáhají zbavit se viskózního sputa. Ale ne všechny jsou vhodné pro děti. Doporučujeme, abyste se seznámili s návodem k použití léku ACC povoleného dětem, ať už jde o sirup, prášek nebo tablety..

Formulář vydání

Tento lék na kašel v lékárně lze zakoupit v několika formách - prášek, šumivé tablety a sirup. Stručně o každém formuláři a doporučeních, v tom případě je použít.

Prášek (granule)

ACC - granule (prášek) se prodávají v pytlích pro jedno použití. K dispozici je dávka 100 (návod k použití prášku ACC 100 pro děti, viz níže) nebo 200 gramů (cena od 130 do 150 s. Pro 20 balíčků). Jsou chováni vodou. Výrobek má různé ovocné chutě, takže ho děti pijí s radostí.

Pop prášky

Neméně populární jsou šumivé tablety ACC Long, které se prodávají také v několika dávkách - 100 a 200 gramů. Hodí se do nádoby s vodou a čekají, až se vytvoří suspenze. Kromě aromatické chuti a zápachu specifikovaného v popisu může mít roztok mírný sirný zápach. Cena - od 200 do 250 rublů za balení.

Sirup

Je to čirá tekutina s ovocnou chutí a vůní. ACC Syrup se prodává v lahvičkách z tónovaného skla. Víko láhve je vyrobeno tak, že jej může otevřít pouze dospělý.

Inhalace

U dětí ve věku od 6 do 14 let se ve zvláště problematických případech předepisují inhalace, které lze provádět pouze pod dohledem lékaře v nemocnici. Jeden až dva mililitry léčiva se zředí speciálním roztokem. Průběh léčby - maximálně dvakrát denně, ne více než 10 dní.

Existují ampule pro injekci.

Recenze aplikací

Jak to bude mít štěstí, dcera v létě onemocněla. A my jsme měli výlet k jezeru. Můj manžel a já bychom samozřejmě zůstali doma, abychom s ní zacházeli, ale protože jsme si všichni chtěli odpočinout, vydali jsme se na intenzivní léčbu. Požádal jsem doktora o silné léky, které neškodně vyléčí naši dívku v krátké době. Byli jsme propuštěni s léčebným komplexem, který obsahoval sirup ACC. Jedná se o lék speciálně pro děti. Je těžké tomu uvěřit, ale zotavili jsme se za 4 dny. Výlet se uskutečnil 5. den od této chvíle, Alla, 30 let

Náš syn je nemocný téměř každý podzim. Až tentokrát jsem úplně zapomněl zásoby léků, takže jsem musel běžet do lékárny a vzít to, co již bylo na skladě. Lékárník nám poradil tento lék. Podíval jsem se na pokyny na místě, zkontroloval všechno a koupil zázračný sirup. Bohužel se ukázalo, že to není chutné a rychle skončilo, ale alespoň cena byla normální. Neobnovili jsme se úplně, byli jsme stále léčeni lidovými metodami, Irina, 44 let

Tento nástroj je levný. Je to analog jiného dražšího léku. V terapeutickém účinku se tedy zdá, že tento lék ospravedlnil svou hodnotu. Přestože jeho recenze jsou většinou dobré. Obvykle pije sirupy s radostí, ale z nějakého důvodu tento lék odmítl, musel být nucen. A účinek nebyl dost dlouho. Museli jsme vzít 30 ml denně, tzn. třikrát v 10 ml. Láhev obsahuje 100 ml viskózní kapaliny. Čtvrtý den jsem musel jít do lékárny na nový lék, jen na jiný. Tento sirup se nám nelíbil. Láska, 31 let.

Opravdu miluji tento sirup. Je to příjemné, efektivní a levné. Moje dítě a já jsme na to již zvyklí. Léky nezpůsobují alergie ani znechucení. Alespoň u nás. Když máme problémy s vypouštěním sputa, tento lék přijde na záchranu a vždy se vyrovná se svým úkolem se třeskem. Po jídle bylo dáno dítěti třikrát denně s jednou odměrkou. Naposledy bylo léčeno týden, vše je v pořádku. Stane se a za tři dny se vzpamatujeme, Valentine, 29 let

Bohužel po otevření je možné uložit maximálně 18 dní. V podstatě to samozřejmě končí už za týden. Jeho 100 ml je sotva několik dní. Stává se však, že za pár dní všechno zmizí, a pak je škoda vyhodit téměř plnou láhev. Pro mě je to minus. Jinak to není špatné. Účinek jsem viděl, když moje dítě začalo druhý den po užití sirupu méně pískat. Cena je přiměřená. Chuť je příjemná, konzistence dobrá atd. Výrobci by problém vyřešili formou uvolnění a trvanlivosti, Tatyana, 34 let

Struktura

Některé složky různých forem uvolňování se liší, ale existuje složka společná všem - acylcystein (odvozený od aminokyseliny cysteinu) v určité dávce. V „oknech“ je karboxylová a askorbová kyselina, náhražka cukru, sodná sůl, uhlovodík, mannitol, laktóza a aromatické látky.

Složení: voda, karmelóza, methylparahydroxybenzoát, syntetické sladidlo, sodná a disodná sůl, aroma, kyselina askorbová, cukr a sacharin - všechny tyto látky obsahují dětský sirup ACC. Tyto názvy obsahují také návod k použití..

Provozní princip

V dýchacích cestách ve zdravém stavu se musí hlen neustále shromažďovat. Je třeba chránit průdušky před infekcemi a chránit je. Během nemoci je tento hlen produkován ve zvýšeném množství, protože se tělo zbavuje patogenních bakterií. Ve velkém množství se hlen stává sputem..

Když je příliš mnoho hlenu, je těžké ho vykašlat, zejména pro děti. Stagnující sputum může být dobrým živnou půdou pro mikroorganismy, což může vést ke komplikacím. ACC ředí sputum, snižuje jeho viskozitu, zmírňuje zánět a umožňuje odstranit hlen. Když se vylučuje sputum, vzduch začne snadno cirkulovat průduškami bez ovlivnění nervových zakončení.

Nebojte se, pokud se kašel zpočátku stává silnějším - to je normální. To znamená, že lék začal fungovat a kašel brzy zanikne. Antioxidační vlastnosti eliminují zánět a zabraňují rozvoji komplikací.

Co léčí acetylcystein?

Tento léčivý přípravek je určen k léčbě vlhkého kašle. Léčivou látkou v tomto přípravku je acetylcystein. Zkapalňuje sputum a způsobuje jeho stažení z dýchacích cest a zabraňuje zánětu.

Sputum je velké množství hlenu produkovaného během nemoci. Říká se tomu tajemství. Tajemství poskytuje ochranu dýchacích cest, čištění a boj proti bakteriím.

Instrukce ACC předepisuje použití léku pro děti s následujícími chorobami:

  • různé bronchitidy;
  • bronchiektázie;
  • cystická fibróza;
  • tracheitida;
  • zánět hrtanu;
  • různé sinusitidy;
  • zápal plic;
  • otitis.

Když lékař může předepsat ACC

Zpravidla je tento lék předepisován dětem, které zjistily onemocnění dýchacích cest. Existují však i další náznaky:

  • bronchitida;
  • zápal plic;
  • cystická fibróza;
  • tracheitida;
  • otitis;
  • bronchiektázie;
  • zánět hrtanu;
  • sinusitida;
  • absces v plicích;
  • zápal plic;
  • zánět vedlejších nosních dutin (pomáhá při čištění nosu)
  • prevence komplikací po respiračních onemocněních.

Pro správné určení průběhu léčby je nezbytné, aby lékař poslouchal stížnosti a provedl vyšetření. Lék je předepsán v závislosti na typu kašle: suchý, mokrý, osamělý a paroxyzmální.

Popis: co kašel pomáhá?

Hlavním cílem je snížit viskozitu sliznice. Proto roztok acetylcysteinu pomáhá při kašli s hustým, obtížně oddělitelným sputem. Účinně ředí i hnis.

Snižuje noční kašel u dítěte s bronchitidou. Ale měli byste si pamatovat obecné pravidlo pro mucolytika: nelze je podat po 18:00. Pokud se tekutý sputum použije těsně před spaním, způsobí naopak kašel.

U rinofaryngitidy ACC nevymaže kašel od „snotu“ u dítěte. I když je možné snížit viskozitu hlenu, jeho produkce v nosohltanu se nezastaví. Bez komplexního ošetření bude pokračovat v odtoku a dráždit sliznici dýchacích cest.

Kontraindikace

Pro všechny formy existují obecné kontraindikace a pro každou z nich další..

  • nesnášenlivost jednotlivých složek;
  • žaludeční vřed nebo dvanáctníkový vřed;
  • těhotenství a doba krmení.

Pokud dítě netoleruje histamin, nedoporučuje se pít ACC po dlouhou dobu. Opatrnost by měla být opilá v případě astmatu, bronchitidy a patologie jícnových žil, pacientů s nadledvinami, hypertenze, poruchou funkce ledvin.

Kontraindikace pro šumivé tablety:

  • ztráta glukózy-galaktózy v těle;
  • laktózová intolerance;
  • děti do dvou let.

Příjem granulí není možný s:

  • nedostatek glukózy-galaktózy;
  • nedostatek sacharózy;
  • do šesti let;
  • nesnášenlivost fruktózy.

Těhotenství a kojení

V současné době není přesně známo, zda je bezpečné ošetření lékem během těhotenství, a proto se nedoporučuje ženám, které čekají na doplnění, aby se riskovaly. Někdy však může lékař předepsat lék ve všech trimestrech. Během kojení se také nedoporučuje léčba..

Pokud je to nezbytně nutné, je laktace po dobu léčby zastavena, protože během procesu kojení může léčivo vstoupit do těla dítěte, což může mít negativní důsledky, zejména u novorozenců.

Indikace

Užíváte-li ACC během kašle, můžete si všimnout pozitivního výsledku pouze hodinu po počáteční dávce. Lékaři předepisují pacientům s kašlem granule granulovaného roztoku a originální rozpustné tablety. Tyto léky se považují za pohodlnější. Tuto nebo tu formu léku můžete začít užívat pouze na doporučení lékaře, protože ovlivňují dýchací orgány různými způsoby.

Sirup s acetylcysteinem rychle pomůže eliminovat kašel při chronických plicních patologiích a speciální řešení pro inhalaci je velmi účinné při laryngotracheitidě.


Lék předepisují lékaři na patologie dýchacích orgánů, která je doprovázena různými typy kašle, zejména pokud:

  • bakteriální a virová pneumonie;
  • bronchitida jiné povahy;
  • cystická fibróza a astma;
  • různé typy sinusitidy;
  • otitis.

ACC pro bronchitidu a pneumonii je předepsán pouze jako součást komplexní terapie. V tomto případě se kromě ACC často předepisují antibiotika a léky jiných skupin.

ACC je nejčastěji předepisován pro produktivní kašel mokrý. Tento lék můžete použít s neproduktivním kašlem, ale pouze v případě, že pacient již užíval léky, aby ztenčil příliš silné sputum. Viskózní hlen v dýchacím systému již zkapalnil a kašel se stal produktivním. Jinak nedojde k vyčerpání suchého kašle ACC..

U suchého kašle jsou lidé obvykle předepisováni ACC Long, ale pouze v kombinaci s drogami, které pomáhají ředit sputum.

Při předepisování ACC dětem se suchým kašlem stojí za to okamžitě sdělit rodičům, že léčba poskytne výrazný výsledek, pokud bude dodržen režim pití, a kromě tohoto léku bude dítě užívat sirupy na bázi lékořice nebo léky obsahující ambroxol..

Návod k použití

Při léčbě jakýmkoli lékem je velmi důležité postupovat podle pokynů.

Jak používat

ACC jsou dětem podávány po jídle. Během regenerace se doporučuje, aby dítě vypilo více tekutin a zajistilo čistotu a požadovanou úroveň vlhkosti v místnostech. Pomůže to zotavení. Kromě toho použití alkalických minerálních vod přinese další výhody..

Průběh přijímání obvykle nepřesahuje sedm dní.

Slavný dětský lékař Komarovsky radí: pokud dítě kategoricky odmítne užívat sirup, pak může být naředěno malým množstvím obvyklé tekutiny - vodou nebo kompotem.

Dávkování

Kojenci ve věku od dvou do pěti let dostávají buď 100 mg (návod k použití viz konopný prášek pro děti), nebo 1 kopeček připraveného sirupu několikrát denně..

Děti od 6 do 14 let - 200 mg nebo dvě polévkové lžíce sirupu dvakrát denně.

Dětský sirup

Dětský ACC ve formě sirupu je určen k léčbě dětí od dvou let. Má následující složení:

  • acetylcystein;
  • voda;
  • 10% vodný roztok;
  • sodná sůl karmelózy;
  • sacharinát sodný;
  • methylparahydroxybenzoát;
  • edetát disodný;
  • aroma třešně.

Chcete-li použít injekční stříkačku, musíte provést následující sled akcí:

  • přečtěte si pokyny a sejměte kryt, jak je v něm uvedeno;
  • zasuňte zástrčku ze stříkačky do nádoby, dokud nezaklapne;
  • vložte stříkačku pevně do láhve;
  • otočte nádobu a naplňte požadovaný objem tekutiny;
  • vyjměte stříkačku z láhve;
  • pomalu vložte sirup do úst dítěte;
  • Nezapomeňte propláchnout stříkačku.

Předávkovat

Užívání větší dávky se stane, pokud:

  • lék se používá bez konzultace s odborníkem ve zvýšené dávce;
  • dlouhodobé využívání prostředků, které se v těle hromadí.

Předávkování reakce:

  • tlaková ztráta;
  • nevolnost, zvracení;
  • porucha střev;
  • bolení břicha;
  • kožní vyrážky;
  • bronchospasmus.

Podávejte pacienta přesně tolik léku, kolik má, nepřekračujte sami dávku!

Souběžné použití s ​​jinými léky

Nepoužívejte léky s antibiotiky, jako jsou peniciliny, aminoglykosidová antibiotika. Neexistují žádné informace o tom, že léčivo není kompatibilní s antibakteriálními léčivy.

Nedávejte několik léků proti kašli najednou - to může vyvolat nedostatek kašle a stagnaci sputa.

Současné podávání dětského antiseptika s antibiotiky sníží antibakteriální účinek sirupu. Interval mezi užíváním dvou léků by měl být alespoň 120 minut.

Je nemožné připravit roztok v kovové misce tak, aby neoxidoval.

Poslední dávka léčiva je nejpozději 18:00. Nedoporučujeme dávat sirup v noci.

Důležité informace pro rodiče

Před podáním ACC dětem z kašle by si rodiče měli být vědomi kontraindikací:

  • nelze použít na vředy;
  • s nesnášenlivostí na hlavní složku nebo laktózu;
  • s krvácením z nemoci.

Pokud jde o podávání léku na tyto nemoci, je nutná lékařská konzultace:

  • onemocnění ledvin a nadledvin;
  • nemoc jater
  • astma;
  • arteriální hypertenze.

Nemíchejte lék s ostatními, zejména s látkami potlačujícími kašel a některými antibiotiky.

Analogy ACC

Bez ohledu na to, jak populární je tento lék, má náhražky, které zpravidla nemají horší léčivé vlastnosti. V nich je acetylcystein také účinnou látkou. Fluimicill a Atsestad berou druhou a třetí linku po sirupu. Jejich cena je přibližně stejná.

Kromě nich se na analoga odkazují i ​​další mukolytická léčiva. Například Ambroxol, Acesestin, Acetylcystein, Bromhexin. Než však tyto prostředky vezmete, měli byste si pečlivě prostudovat pokyny nebo se poradit s lékařem - jejich účinek na tělo a kontraindikace se liší od ACC.

Nenahrazujte jeden lék jiným jiným, nedávejte léky bez lékařského předpisu!

Vlastnosti léčby těhotné


U žen je imunita během období porodu velmi snížená, takže se zvyšuje četnost onemocnění s respiračními infekcemi. Pro léčbu těhotných žen lékaři vybírají léky, které nebudou mít negativní dopad na plod. Účinek ACC na těhotné ženy nebyl dosud plně prozkoumán, ale na základě skutečnosti, že je předepisován dětem, můžete tento lék užívat pro budoucí matky. Dávku léku pro tuto skupinu pacientů stanoví lékař.

Pokud se během užívání léku objeví alarmující příznaky, léčba se zastaví a obrátí se na lékařské zařízení.

ACC je vysoce účinný lék na mokrý a suchý kašel, který lze zakoupit také za nízkou cenu. Lékař volí formu a dávku léčiva individuálně, ale častěji předepisuje rozpustné tablety a balený prášek, aby vytvořil zdravý nápoj.

ACC Sirup pro děti: jak se přihlásit? Recenze, cena

ACC sirup pro děti je jedním z léčiv pro akutní a chronická bronchopulmonální onemocnění u mladých pacientů. Tento lék pomáhá zlepšit proces vypouštění sputa.

Přestože je léčivo účinné zejména u infekčních onemocnění dýchacích cest, používá se při léčbě některých vrozených patologií..

Jak se liší od ostatních? Jak brát? Chcete-li odpovědět na otázky, měli byste se seznámit s vlastnostmi léku.

farmaceutický účinek

Podle mechanismu vlivu na bronchiální tajemství se dětský sirup na ACC vztahuje na mukolytika. Ničí disulfidové vazby mezi molekulami proteinu hlenu, díky čemuž je méně viskózní a lepkavý (adhezivní) vzhledem k sliznici dýchacích cest.

Má antioxidační účinek. Zvyšuje odolnost buněk vůči škodlivým oxidačním reakcím volných radikálů charakteristických pro těžký zánět.

Oficiální pokyny ještě neuvádějí další, spíše důležitou vlastnost. Acetylcystein blokuje toxické účinky paracetamolu. Hraje roli antidota v případě předávkování tímto přípravkem..

Složení a forma léčiva

Léčivou látkou je acetylcystein. V lékařské praxi je znám již od šedesátých let. 1 ml léčiva obsahuje 20 mg účinné látky.

Vyrábí se ve formě sirupu s třešňovou příchutí. Pro zvýšení trvanlivosti se uchovává v lahvičkách z tmavého skla.

Neobsahuje ethylalkohol a barviva. V lékárně si můžete zakoupit objem 100 ml nebo 200 ml.

Láhev má systém ochrany proti otevření dětmi. Pro pohodlné dávkování je součástí odměrného měřicího víčka (10 ml) a stříkačky (5 ml). Na každé z nich jsou použity štítky k určení objemu..

Jaké jsou funkce?

Kašelový sirup pro děti ACC se liší od některých mukolytik. Terapeutický účinek se vyvíjí rychleji než ambroxol (Lazolvan, Ambrobene).

To je způsobeno přímým štípacím účinkem na sputum, které se již vytvořilo. Ambroxol má větší vliv na proces tvorby hlenu, proto se mukolytický účinek vyvíjí poněkud pomaleji.

Nelze říci, že acetylcystein je účinnější než ambroxol. Hovor je také nesprávný. Pro každou konkrétní situaci je výhodnější jeho vlastní mukolytikum..

Popis: co kašel pomáhá?

Hlavním cílem je snížit viskozitu sliznice. Proto roztok acetylcysteinu pomáhá při kašli s hustým, obtížně oddělitelným sputem. Účinně ředí i hnis.

Snižuje noční kašel u dítěte s bronchitidou. Ale měli byste si pamatovat obecné pravidlo pro mucolytika: nelze je podat po 18:00. Pokud se tekutý sputum použije těsně před spaním, způsobí naopak kašel.

U rinofaryngitidy ACC nevymaže kašel od „snotu“ u dítěte. I když je možné snížit viskozitu hlenu, jeho produkce v nosohltanu se nezastaví. Bez komplexního ošetření bude pokračovat v odtoku a dráždit sliznici dýchacích cest.

ACC v sirupu pro děti: na jaké nemoci?

Doporučuje se pro infekční a neinfekční patologie bronchopulmonálního systému. Mezi hlavní patří:

  • Bronchitida. Účinný při chronickém a akutním zánětu. Může být předepsán pro obstrukční formu bronchitidy doprovázenou obstrukcí průdušek způsobenou otokem jejich sliznice.
  • Zánětlivá onemocnění hrtanu a průdušnice. Mluvíme o laryngitidě, laryngotracheitidě.
  • Pneumonie - pneumonie.
  • Cystická fibróza je dědičné onemocnění s poškozením všech endokrinních žláz a tvorbou hustého, viskózního sputa..
  • Plicní absces - omezená oblast hnisavého zánětu v tkáni orgánu.
  • Nemoci se změnou struktury stěn průdušek. U bronchiálního astmatu CHOPN (chronické obstrukční plicní onemocnění). Je indikována na bronchiektatickou chorobu - deformace, expanze stěn dýchacích cest s chronickým hnisáním v nich. Při léčbě bronchiolitidy - zánět koncových větví bronchiálního stromu.


Oficiální návod k použití léku naznačuje, že je předepisován nejen pro plicní onemocnění. Perorální roztok je například vhodný pro komplexní léčbu sinusitidy: ředí hlen v dutinách a pomáhá je čistit.

Lék našel uplatnění při léčbě zánětu středního ucha. Zabraňuje ucpávání sluchové trubice hlenem..

Kontraindikace

Nedoporučuje se pro pacienty do 2 let. O vhodnosti jmenování rozhoduje lékař samostatně. Oficiálně není vhodný pro 1 rok staré děti.

Nepoužívejte s přecitlivělostí na žádnou ze složek léku. Nedoporučuje se užívat během exacerbace žaludečního vředu a dvanácti dvanáctníku. Není předepsán v případě hemoptýzy, příznaků plicního krvácení.

Těhotenství a kojení

Navzdory poznámce „pro děti“ dospělí tento lék často zkoušejí. To nemůže být přijato během těhotenství. Lékař může předepsat lék, ale pouze po poměru přínosů a rizik. Během léčby nedojte..

Opatrně

Zvláštní pozornost je třeba věnovat použití na pozadí patologických stavů trávicího systému: peptický vřed žaludku a dvanáctníku, vředy varixů jícnu, selhání jater. Přísná kontrola specialisty je nezbytná pro patologie ledvin a nadledvin, arteriální hypertenze.

Acetylcystein ovlivňuje metabolismus histaminu (zánětlivý mediátor). Proto se s intolerancí nedoporučuje dlouhý léčebný cyklus.

Bronchiální astma je na seznamu indikací, ale s opatrností. Pokud se po konzumaci, těžkém paroxysmálním kašlu u dítěte náhle objeví známky udusení, sirup by měl být zrušen a konzultovat s lékařem úpravu léčby.

Možné vedlejší účinky

Podobně jako jiné léky může vyvolat alergie. V ojedinělých případech to způsobuje anafylaktický šok.

Individuální seznam vedlejších účinků je rozsáhlý, ale vyskytují se vzácně nebo dokonce velmi zřídka. Možné důsledky:

  • Změny v kůži. Může se trápit svědění, vyrážky a kopřivka. Quinckeho edém je možný. Nebezpečná toxická epidermální nekrolýza - smrt buněk vnější vrstvy kůže. Velmi vzácné.
  • Porušení kardiovaskulárního systému. Velmi zřídka (na pozadí souběžné patologie) může dojít ke krvácení. Arteriální hypotenze je vzácná.
  • Poruchy dýchacích cest. Vzácné nežádoucí účinky zahrnují dušnost a bronchospasmus..
  • Porušení zažívacího traktu. Může se vyskytnout nevolnost, až zvracení. Vzácná bolest břicha, uvolněné stoličky.
  • Poškození sluchu. Někdy se vyskytne tinnitus.
  • Obecná porušení. Bolest hlavy, hypertermie a otok obličeje zřídka znepokojují. Agregace destiček může klesnout (další riziko krvácení).

Přítomnost jakýchkoli nežádoucích účinků je základem pro kontaktování ošetřujícího specialisty. V případě potřeby upraví dávkování nebo nahradí léky.

Instrukce ACC sirup pro děti: jak vzít? Dávkování pro různé věkové kategorie

Počet a četnost přijetí závisí na individuálních indikacích. Dávkování pro děti je určeno věkem.

Jako mukolytikum je pacientům od 14 let předepisováno 10 ml až 2–3krát denně. Maximální denní dávka je 400-600 mg účinné látky.

Děti 6-14 let jsou zobrazeny 5 ml denně třikrát. Pro větší pohodlí lze dávku změnit: například 10 ml ráno a večer. Maximální denní množství aktivní složky by nemělo přesáhnout 300-400 mg.

Od 2 do 5 let se předepisuje 5 ml 2-3krát denně. Průměrné denní množství by mělo být 200-300 mg.

S cystickou fibrózou se snaží předepisovat v nejvyšší možné denní dávce. Děti od 6 let jsou zobrazeny 10 ml třikrát, nebo 600 mg denně. Od 2 do 6 let: 4krát 5 ml, nebo do 400 mg denně.

Mohu použít až 2 roky?

Dávka, která je předepsána pro jednoročního pacienta, není v anotaci uvedena kvůli přítomnosti kontraindikací. Samostatné podávání takovému pacientovi je plné udusení, zhoršení hlenové obstrukce průdušek. Je to způsobeno nedokonalostmi ve vývoji dýchacího traktu souvisejícími s věkem.

Bylo provedeno přes 34 mezinárodních studií zahrnujících více než 2 000 dětí od 2 měsíců. ACC byl dobře tolerován, a když to bylo předepsáno, růst fenoménu „plicního zaplavení“ nebyl zaznamenán. Srovnání však nebylo s placebem (neúčinným lékem), ale s mukolytiky.

To znamená, že na pozadí působení sirupu zůstává riziko stagnace tekutého sputa v plicích u dětí do 1–2 let. Jen procento není vyšší než u jiných mukolytik. Nápravný prostředek v tomto věku se podává pouze se svolením lékaře a pod jeho pečlivým dohledem.

Pravidla pro sirup

Instrukce pro dětský sirup na ACC obsahuje obecná doporučení. Režim konečné léčby je schválen ošetřujícím lékařem.

Kolik dní dát ACC sirup?

U respiračních infekcí to v průměru trvá 5-7 dní. Maximálního účinku je dosaženo za 3 dny. Pokud se cystická fibróza používá po dlouhou dobu, aby se zabránilo exacerbacím.

Užívejte před jídlem nebo po jídle?

Po jídle by se mělo pít. Další příjem tekutin zvyšuje mukolytický účinek.

ACC sirup nebo prášek: což je lepší?

Granule lze zakoupit v samostatných 100 mg sáčcích. Tato léková forma je schválena Svazem pediatrů Ruska. Dávkovací principy jsou identické, co se týče množství účinné látky, neexistují žádné rozdíly.

Kašelové granule se doporučují, pokud se dětem nelíbí třešňová vůně roztoku. Mají oranžovou chuť..

Někteří rodiče jsou nepohodlní s odměrkami a stříkačkami: bojí se udělat chybu s objemem, náhodně rozlitý roztok. Granule ve vaku značně zjednoduší tento úkol. Naopak, v mnoha situacích, pokud dítě stále není schopné hrnek používat, je snazší pít ze stříkačky.

Sirup a granule nejsou navzájem méně účinné. Je lepší dát přednost formě, kterou má dítě rádi a je nejpohodlnější pro spolknutí..

Předávkovat

Překročení doporučené dávky nezpůsobuje intoxikaci. Během klinických studií se to ověřilo podáváním zdravým dobrovolníkům 11,6 g acetylcysteinu denně po dobu 3 měsíců.

Při 500 mg / kg tělesné hmotnosti nedošlo k žádné intoxikaci. V případě předávkování možné: nevolnost, zvracení, průjem. Není třeba antidotum, symptomatická léčba.

Analogy jsou levnější

ATSC sirup pro děti může v případě potřeby nahradit synonyma stejnou účinnou látkou. Existují relativně levné možnosti, ale obecně jsou náklady přibližně stejné. Příklady:

  • Fluimucil. S identickou dávkou účinné látky. Používá se od 2 let. Pro léčbu ORL onemocnění kombinovaný sprej Rinofluimucil.
  • Acetylcystein od MARBIOFARM. K dispozici v granulích s citrusovou příchutí..
  • Acetylcystein Canon. Vyrábí se ve formě prášku (100/200 mg v jednom sáčku), granulí (200/600 mg), tablet (200 mg).
  • Acetylcystein TEVA. 200 a 600 mg šumivých tablet.

Výběr analogů s jinou účinnou látkou by měl provádět lékař. Ne v každém případě jde o substituci jiným mukolytickým ekvivalentem.

Výhodné jsou přípravky na bázi ambroxolu. Levný sirup se stejným názvem a mírně dražší analogy (Lazolvan, Ambrohexal) vykazovaly účinnost. Podle anotací má pediatr právo jmenovat je pro děti do 2 let..

Karbocystein je považován za alternativu. Náklady na léky na tomto základě (například Fluditec) jsou o něco vyšší.

Léková interakce

Neužívejte s potlačením kašle. Inhibice reflexní kontrakce průdušek vede ke stagnaci sputa.

Nepoužívejte s perorálními antibiotiky. Interakce vede ke snížení jejich účinnosti. Rozdíl mezi časem požití by měl být alespoň 2 hodiny (výjimky jsou cefixim a loracarbef).

U dusičnanů a dalších látek s vazodilatačním účinkem je možné zvýšení vazodilatačního účinku. To může vést k výraznému snížení krevního tlaku..

Kolik je konopný sirup: cena

Formulář vydáníObalVýrobceCena
Dávkování 20 mg / ml láhev 100 mlSANDOZ (Švýcarsko)240 rub.
Dávkování 20 mg / ml láhev 200 mlSANDOZ (Švýcarsko)315 rub.

Podmínky skladování

Přestože je láhev vybavena ochranou proti otevření, měla by být udržována mimo dosah dětí. Optimální skladovací teplota do 25 ° C včetně.

Před otevřením obalu je vhodné použít 2 roky. Po prvním úniku se neuchovává více než 10 dní. Nachází se v lékárně bez lékařského předpisu..

ACC je pevně zakořeněn v pediatrické praxi kvůli jeho účinnosti a bezpečnosti. Je oficiálně zařazen do seznamu životně důležitých a nezbytných léčivých přípravků.

Před užitím byste se měli poradit se svým lékařem. Pokud pijete lék „slepě“, můžete zmírnit příznaky nebezpečné choroby a přeskočit její postup. Zvláště stojí za zapamatování, když je dítě nemocné..

Recenze aplikací

Jak to bude mít štěstí, dcera v létě onemocněla. A my jsme měli výlet k jezeru. Můj manžel a já bychom samozřejmě zůstali doma, abychom s ní zacházeli, ale protože jsme si všichni chtěli odpočinout, vydali jsme se na intenzivní léčbu. Požádal jsem doktora o silné léky, které neškodně vyléčí naši dívku v krátké době. Byli jsme propuštěni s léčebným komplexem, který obsahoval sirup ACC. Jedná se o lék speciálně pro děti. Je těžké tomu uvěřit, ale zotavili jsme se za 4 dny. Pátý den od této chvíle se uskutečnil výlet. Alla, 30 let

Náš syn je nemocný téměř každý podzim. Až tentokrát jsem úplně zapomněl zásoby léků, takže jsem musel běžet do lékárny a vzít to, co již bylo na skladě. Lékárník nám poradil tento lék. Podíval jsem se na pokyny na místě, zkontroloval všechno a koupil zázračný sirup. Bohužel se ukázalo, že to není chutné a rychle skončilo, ale alespoň cena byla normální. Neobnovili jsme se úplně, byli jsme léčeni alternativními metodami. Irina, 44 let

Tento nástroj je levný. Je to analog jiného dražšího léku. V terapeutickém účinku se tedy zdá, že tento lék ospravedlnil svou hodnotu. Přestože jeho recenze jsou většinou dobré. Obvykle pije sirupy s radostí, ale z nějakého důvodu tento lék odmítl, musel být nucen. A účinek nebyl dost dlouho. Museli jsme vzít 30 ml denně, tzn. třikrát v 10 ml. Láhev obsahuje 100 ml viskózní kapaliny. Čtvrtý den jsem musel jít do lékárny na nový lék, jen na jiný. Tento sirup se nám nelíbil. Láska, 31 let

Opravdu miluji tento sirup. Je to příjemné, efektivní a levné. Moje dítě a já jsme na to již zvyklí. Léky nezpůsobují alergie ani znechucení. Alespoň u nás. Když máme problémy s vypouštěním sputa, tento lék přijde na záchranu a vždy se vyrovná se svým úkolem se třeskem. Po jídle bylo dáno dítěti třikrát denně s jednou odměrkou. Naposledy bylo léčeno týden, vše je v pořádku. Stává se to a za tři dny se zotavujeme. Valentina, 29 let

Bohužel po otevření je možné uložit maximálně 18 dní. V podstatě to samozřejmě končí už za týden. Jeho 100 ml je sotva několik dní. Stává se však, že za pár dní všechno zmizí, a pak je škoda vyhodit téměř plnou láhev. Pro mě je to minus. Jinak to není špatné. Účinek jsem viděl, když moje dítě začalo druhý den po užití sirupu méně pískat. Cena je přiměřená. Chuť je příjemná, konzistence dobrá atd. Výrobci by problém vyřešili formou uvolnění a jeho trvanlivostí. Tatyana, 34 let

Publikace O Astmatu